Připravte zahradní nábytek na novou sezónu

Připravte zahradní nábytek na novou sezónu

Rady a tipy, vydáno 22. 02. 2013

Zahradníci, zahradnice, jaro pomalu klepe na dveře a s ním přichází očekávaná zahradní sezóna. Nejenom rostliny potřebují po zimě vaši péči, také zahradní nábytek utrpěl své šrámy. Připravte jej proto na opětovné používání. Odmění se vám za to svou dlouhou životností.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...

Dřevěný nábytek
Dřevěný nábytek je pro zahradu jako stvořený. Aby ale stále vypadal krásně, potřebuje pravidelnou údržbu. Dřevo má sklon k vysychání, proto je potřeba ho natírat olejovým nátěrem, který dřevo udrží vláčné a pružné. Pokud se objeví praskliny nebo je dřevo zašedlé, musíte jej obrousit a případně vytmelovat. Po vybroušení natřete celý povrch penetračním nátěrem, který dřevo ochrání před plísněmi, houbami a dřevokazným hmyzem. Nakonec vše nalakujte. Nábytek bude jako nový a zároveň prodloužíte jeho životnost.

Kovový nábytek
Také kovový nábytek potřebuje svou údržbu, protože má tendenci časem rezivět. Zbavte proto kov rzi a staré loupající se barvy. Poté vše natřete antikorozním nátěrem a nakonec vrchní barvou, aby se stoly i židle opět lesky novotou.

Potahy
Před novou sezónou se postarejte také o čalouněné sedáky a potahy. Stačí je vyprat nebo vyčistit. Zašijte trhliny, a pokud již látka nevypadá hezky, zkrátka ji vyměňte za novou. Čisté potahy dodají opravenému nábytku korunu a vaše zahrada či terasa budou vypadat skvěle.

Dlažba
Vyšli jste ráno ven a s úděsem zjistili, že vám během zimy shnila krásná dřevěná dlažba? Není čas přemýšlet nad tím, kde jste udělali chybu. Je třeba ji okamžitě vyměnit, dokud nikdo nepřišel k újmě na zdraví. Dřevěná podlaha může vyjít na velké peníze, s jejichž výdajem jste ne zcela počítali. Abyste se tedy nevydali kompletně z našetřených úspor, může vám pomoci hotovostní půjčka. Podlahu okamžitě spravíte a půjčené peníze splatíte postupně.

Zima se zdá být dlouhá, ale pokud její část strávíte přípravami na novou sezónu, uteče vám jako voda. Podlahu asi během mrazíků neopravíte, ale můžete se například věnovat opravám čalouněných potahů, broušení nábytku nebo údržbě zahradnického náčiní.

Komerční prezentace


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha