Prohledejte sklep a oživte zahradu ve stylu vintage!

Prohledejte sklep a oživte zahradu ve stylu vintage!

Rady a tipy, vydáno 20. 06. 2011

Snad každý milovník dávných časů musí mít rád doplňky, oblečení nebo šperky ve stylu vintage. Proč si je nedopřát i na zahradě? Prohledejte sklep, půdu nebo komůrky u babičky, a sami uvidíte, že leccos se ještě bude dát využít! Historie se totiž opakuje!

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Nejdřív zapátrejte a ověřte svoje možnosti, až potom se vydejte do obchodů s doplňky do zahrady a domu, které se jako vintage vlastně jen tváří. Součástí tohoto stylu je totiž kromě nakupování nového, co jako staré vypadá, spíše oživení starého. A začněme pěkně s parádou: má váš strýc v garáži nepotřebné auto, které už dávno nejede? Je to žigulík, lada nebo třeba klasická stodvacítka?

Staré auto v zahradě? A proč vlastně ne?

Prohledejte sklep a oživte zahradu ve stylu vintage!

Když jej dokážete dobře naaranžovat, i ze starého plechu může být výborný doplněk, který dokáže plnit třeba funkci květináče. Zbavte auto motoru i sedadel a nechte karoserii prorůst růžemi nebo břečťanem. Uvidíte, že nadělá mnohem více parády než v garáži nebo na vrakovišti.

Zkuste najít starý stůl, obyčejný hliněný květináč, nebo staré sošky po babičce. Výborná jsou i zrcadla. Pokud si dáte chvilku práce a předměty očistíte a obrousíte, dáte jim jakousi patinu a vyladíte je jak za dávných časů, stačí je pak jen správně naaranžovat.

Prohledejte sklep a oživte zahradu ve stylu vintage!

​Naaranžujte si nenápadný vintage koutek

Samotný vintage kousek by samozřejmě působil zvláštně, zkuste proto starých předmětů shromáždit víc a naaranžovat je na zahradě všechny na jedno místo. Starý stůl ke dveřím garáže, nad něj staré zrcadlo v dřevěném, značně ošuntělém rámu.

Na stůl stará kýčovitá soška andílka nebo třeba zvířete, k tomu obraz nebo kousek kachličky z kuchyně nebo koupelny, která vám zbyla po rekonstrukci.

Prohledejte sklep a oživte zahradu ve stylu vintage!

Téměř s každým kouskem uspějete!

Nápadů je spousta, jen je třeba je realizovat. A kromě toho, že při prohledávání starých sklepů a jiných úložišť na vás můžou vykouknout opravdu skvosty, taky si ve starých věcech třeba konečně uděláte pořádek. Dejte ale pozor na to, co vyhodíte!

Prohledejte sklep a oživte zahradu ve stylu vintage!

Možná právě ta zarezlá stará konev je tím posledním, co chybí na dřevěném téměř ztrouchnivělém stolku, který jste už tolikrát chtěli vyhodit, jen se vám nechtělo uklízet to harampádí na něm. A co že na něm vlastně je? Starý rýč, lopatka a nůžky na křoví? A jak to všechno vypadá pěkně pospolu…?

Martina Gajdošová
Foto: cottagehaveninteriors.com, typepad.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha