Škvárobetonové tvárnice na výsadbu i k posezení

Škvárobetonové tvárnice na výsadbu i k posezení

Rady a tipy, vydáno 13. 02. 2015

Beton na zahradě? Pro někoho zvláštní představa, my ovšem nemáme na mysli velké vybetonované plochy, ale škvárobetonové tvárnice jako materiál pro všechny tvořivé. Ať už tyto tvárnice využijeme pro tvorbu záhonů, jako výsadbové objekty anebo jako konstrukční materiál pro tvorbu lavic, mohou se stát zajímavou součástí naší zahrady. Pojďme se tedy podívat, jak škvárobetonové tvárnice využívat.

Rostlina dne

Ramondie pyrenejská

Ramondie pyrenejská

Zelené listové růžice, na spodní straně obrvené. Podle kultivarů květy buďto tmavě modrofialové (Ramonda myconi) nebo...

Univerzálnost škvárobetonových tvárnic

Dokonce i v interiéru mohou tyto tvárnice zaujmout své místo, posloužit jako praktický doplněk, stejně jako na zahradě, kde jejich univerzálnost je skvěle využitelná. Proč jsou škvárobetonové tvárnice tak univerzální? Možná je to skutečnost, že jejich tvar je jednoduchý, čistý a moderní. A jejich barva je v tónech šedé, která se hodí prakticky kamkoli. Nemluvě o tom, že mnoho těchto bloků má otvory, které jsou ideální pro vysazování rostlin anebo se hodí pro osazení dalšími materiály, jako jsou dřevěné trámy.

Nábytkové kusy z tvárnic

Možná byste nevěřili tomu, že z takového materiálu jako jsou škvárobetonové tvárnice, mohou vzniknout pohodlné sedačky a lavice. Právě díky nim lze vytvořit v zahradě na terase a kdekoli, kde je potřeba, finančně nenáročné posezení. Pomocí osmi kusů těchto tvárnic vytvoříte také velmi jednoduše konferenční stolek. Taková lavička se stolkem je příležitostí pro kutily, aby předvedli své schopnosti. Pro pohodlné sezení se pak stačí jen postarat o pár šitých nebo koupelných sedáků nebo polštářů.  Obdobným způsobem se dají vytvořit i police či delší stoly, například vhodné do zahradního přístřešku.

Záhony, květinové stěny a další vylepšení

Blokové stěny z tvárnic vypadají také velmi zajímavě, zvláště jsou-li vhodně osazeny. Šedá barva tvárnic je neutrální a pod záplavou svěží zeleně bude vypadat skvěle. Na terasy, verandy, k plotům či zídkám lze využít několik kusů tvárnic a sestavit je do přijatelného tvaru a osadit letničkami, skalničkami nebo trvalkami. Při osazování je vždy třeba zvolit vhodné podloží. Tvárnice poslouží i jednotlivě jako nádoby k osazení. Dají se také barvit, takže pokud se vám zrovna šedá barva moc nelíbí, je možné betonovou tvárnici třeba namalovat na modro a osázet kamínky nebo mozaikou.

Další inspiraci můžete hledat ve fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: rootmaker.com, thehotpepper.com, decoralos.com, thehorticult.com, pinterest.com, ispaci.com, misterhomeimprovement.net, loridennis.com, alt.coxnewsweb.com, moocva.com, offgridworld.com, qatada.com, decoist.com, wonderfuldiy.com, theownerbuildernetwork.co, blogs.mydevstaging.com.


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha