Skvělé vychytávky do zahrádky

Skvělé vychytávky do zahrádky

Rady a tipy, vydáno 10. 03. 2015

Blížící se jaro vás brzy vyláká do zahrad a tam jistě oceníte mnohý z dobrých nápadů, který objevili už před vámi jiní majitelé zahrad a pozemků. Podívejte se tedy na řadu příkladů, které mohou pomoci i vám při nejrůznějších činnostech na zahradě, při její výzdobě nebo při usnadnění práce.

Rostlina dne

Rakytník

Rakytník

Rakytník je trnitý keř, který dorůstá výšky až 6 m. Jeho štíhlé zelené listy se stříbrnými šupinkami na rozsochatých...

Jmenovky a zápichy na označení výsevů

Pří výsevu rostlin se mohou hodit nejrůznější jmenovky a zápichy, než bude zcela zřejmé, jaké rostliny na záhonech vyrůstají. Jako jmenovky mohou velmi dobře posloužit kousky větví, které jste při průklestu nařezali ze stromů, zakrátili a ostrým nožem seřízli jeden z jejich konců. Na ten pak můžete napsat název vyseté zeleniny nebo květin. Podobně poslouží i kameny, na které jste akrylovými voděodolnými barvami namalovali pěstovaný druh zeleniny.

Jednoduchá sušička na byliny nebo houby

Rádi si sušíte do zásoby houby, bylinky nebo ovoce? Pak je skvělá vychytávka s rámy od obrazů jako pro vás dělaná. Spojte kovovým řetízkem několik rámů od obrazů, v nichž je vsazené pletivo nebo síťka, do závěsu nad sebe a můžete na nich sušit vše potřebné. Na praktickém očku na konci kovového řetízku můžete přenosnou sušárnu zavěsit nad kamna, na půdu, nebo na věšák.

Salát v okapových rourách

Chcete zakrýt nevzhlednou stěnu vaší staré kůlny? Proč to neudělat pomocí zkrácené okapové roury, do které vysadíte v úhledných řádcích několik druhů salátu. Závěs může čítat několik plechových pěstebních řádků nad sebou. Salát v nich poroste doslova před očima. V závětří se mu bude dařit skvěle a navíc nebude zašpiněný od bláta, pokud na něj začne pršet.

 

Vyřazené dveře jako dekorace

Vyhazujete staré dveře anebo špaletová okna? Pokud jsou jinak ještě funkční, natřete je a vyrobte si z nich zajímavou dekoraci do zahrady. Do otvorů po sklech můžete zavěsit košíky či jiné nádoby na pěstování převislých květin, uvidíte, jak vás a možná i vaše okolí taková vychytávka nadchne!

Šlapáky odlité na lopuchovém listí

Přemýšlíte nad novými šlapáky do zahrady? Zkuste si vyrobit velmi originální kousky z betonu, který odlijete na lopuchový list do kulatého rámu od starého síta. Nemáte-li zrovna nablízku rostliny lopuchu, stejně dobře vám poslouží listy z rebarbory čili reveně.

Skvělých vychytávek se dá najít všude spousta, inspirujte se v našich předchozích článcích, fotogaleriích u článků a také na internetu.

 


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, topmazon100.com, hometalk.com, moonworkshome.com, centsational girl.com, houzz.com, bambulablogi.blogspot.com, indulgy.com, etsy.com, gardentherapy.ca, ladyfromusa.com, backyarddiva.com, livedan330.com, mostbeautifulgardens.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha