Skvělé vychytávky do zahrádky

Skvělé vychytávky do zahrádky

Rady a tipy, vydáno 10. 03. 2015

Blížící se jaro vás brzy vyláká do zahrad a tam jistě oceníte mnohý z dobrých nápadů, který objevili už před vámi jiní majitelé zahrad a pozemků. Podívejte se tedy na řadu příkladů, které mohou pomoci i vám při nejrůznějších činnostech na zahradě, při její výzdobě nebo při usnadnění práce.

Rostlina dne

Rozchodník

Rozchodník

Tato sukulentní rostlina se výborně hodí do skalek. Existuje na 400 druhů rozchodníků. Jejich dužnaté listy mohou být buď...

Jmenovky a zápichy na označení výsevů

Pří výsevu rostlin se mohou hodit nejrůznější jmenovky a zápichy, než bude zcela zřejmé, jaké rostliny na záhonech vyrůstají. Jako jmenovky mohou velmi dobře posloužit kousky větví, které jste při průklestu nařezali ze stromů, zakrátili a ostrým nožem seřízli jeden z jejich konců. Na ten pak můžete napsat název vyseté zeleniny nebo květin. Podobně poslouží i kameny, na které jste akrylovými voděodolnými barvami namalovali pěstovaný druh zeleniny.

Jednoduchá sušička na byliny nebo houby

Rádi si sušíte do zásoby houby, bylinky nebo ovoce? Pak je skvělá vychytávka s rámy od obrazů jako pro vás dělaná. Spojte kovovým řetízkem několik rámů od obrazů, v nichž je vsazené pletivo nebo síťka, do závěsu nad sebe a můžete na nich sušit vše potřebné. Na praktickém očku na konci kovového řetízku můžete přenosnou sušárnu zavěsit nad kamna, na půdu, nebo na věšák.

Salát v okapových rourách

Chcete zakrýt nevzhlednou stěnu vaší staré kůlny? Proč to neudělat pomocí zkrácené okapové roury, do které vysadíte v úhledných řádcích několik druhů salátu. Závěs může čítat několik plechových pěstebních řádků nad sebou. Salát v nich poroste doslova před očima. V závětří se mu bude dařit skvěle a navíc nebude zašpiněný od bláta, pokud na něj začne pršet.

 

Vyřazené dveře jako dekorace

Vyhazujete staré dveře anebo špaletová okna? Pokud jsou jinak ještě funkční, natřete je a vyrobte si z nich zajímavou dekoraci do zahrady. Do otvorů po sklech můžete zavěsit košíky či jiné nádoby na pěstování převislých květin, uvidíte, jak vás a možná i vaše okolí taková vychytávka nadchne!

Šlapáky odlité na lopuchovém listí

Přemýšlíte nad novými šlapáky do zahrady? Zkuste si vyrobit velmi originální kousky z betonu, který odlijete na lopuchový list do kulatého rámu od starého síta. Nemáte-li zrovna nablízku rostliny lopuchu, stejně dobře vám poslouží listy z rebarbory čili reveně.

Skvělých vychytávek se dá najít všude spousta, inspirujte se v našich předchozích článcích, fotogaleriích u článků a také na internetu.

 


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, topmazon100.com, hometalk.com, moonworkshome.com, centsational girl.com, houzz.com, bambulablogi.blogspot.com, indulgy.com, etsy.com, gardentherapy.ca, ladyfromusa.com, backyarddiva.com, livedan330.com, mostbeautifulgardens.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha