Stínění pro zimní zahradu

Stínění pro zimní zahradu

Rady a tipy, vydáno 22. 02. 2013

Zimní zahrada je snem každého zahradníka. Ať je jaro, léto, podzim nebo zima stále jste v kontaktu se svými oblíbenými rostlinami. Zároveň je to místo, kde můžete nerušeně relaxovat nebo pracovat, protože je zde spousta světla. Intenzivní sluneční paprsky a horko však mohou na rostlinách napáchat velké škody, proto je potřeba vyřešit vhodné zastínění, aby se jim co nejlépe dařilo.

Rostlina dne

Lýkovec

Lýkovec

Lýkovec je opadavý tak i stálezelený keř. Existuje na 50 druhů lýkovců. Obvykle rostlina dorůstá výšky okolo 50 cm a...

Teplotu i sluneční paprsky regulujte pomocí markýzy
Ačkoliv se to nezdá, již první jarní paprsky mohou zahradu neúměrně prohřát. Paprsky dopadající na okenní tabule udělají z vaší zimní zahrady hotový skleník. Proto je dobré okna chytře zastínit například pomocí markýzy, která zajistí dostatek světla, ale zároveň brání přehřívání.
Takovouto markýzu je vhodné pořídit ve světlých barvách, aby příliš nezatemňovala. Zároveň využijte možnosti elektrického ovládání a automatického stahování. Markýzy s čidlem mají tu výhodu, že se samy zatáhnout, začne-li svítit slunce. Jakmile slunce zapadne, opět se stáhnout do pouzdra.

Venkovní žaluzie pro boční stínění
Zimní zahrady mají povětšinou atypické tvary. Jednotlivá zastínění proto můžete vzájemně kombinovat, abyste dosáhli potřebného efektu. Pro boční zastínění se skvěle hodí venkovní žaluzie. Ty nejenom že odrážejí sluneční paprsky, ale zároveň chrání velké prosklené plochy před povětrnostními vlivy. Venkovní žaluzie mají také funkci designovou. Pořídíte je v různých barvách i materiálech. Skvěle s nimi dotvoříte vzhled vašeho domu.

Rolety jako vnitřní stínění
Chcete-li zůstat u klasiky, můžete své zimní zahradě pořídit látkové interiérové rolety. Dnes se vyrábějí nejenom v zajímavých barevných provedeních, ale také v různých materiálech, které mají schopnost odrážet teplo. Látkové rolety krom toho vypadají velice romanticky a s jejich pomocí vytvoříte vskutku útulnou atmosféru, která k vašim rostlinám dobře padne. Máte-li stínění zimní zahrady dořešeno, pak již stačí pořídit pohodlné křesílko, ze kterého si tu nádheru budete moci prohlížet a relaxovat.

Komerční prezentace


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

30. 12. 2017 Reagovat
Marie: Nám dělají v zimní zahradě příjemný stín klasické látkové rolety na okna. Jelikož ji máme prosklenou, tak s tím není žádný problém, naopak vypadají úžasně a ještě k tomu se skvěle udržují. Pokud vás něco takového láká, tak se můžete inspirovat tady - http://www.mk-rolety.cz/latkove-rolety/ :)
06. 08. 2013 Reagovat
Garol.cz: Dobrý den, velice pěkný článek a musím souhlasit. Doporučené typy zastínění jsou u zimních zahrad oblíbené. U rolet se nemusí jednat pouze o látkovou roletu. Lze vybrat například roletu Den a Noc, která má unikátní schopnosti průsvitu světla, které u zimní zahrady oceníte.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha