Tip: Svařované sítě jsou pevné a bezpečné

Tip: Svařované sítě jsou pevné a bezpečné

Rady a tipy, vydáno 29. 08. 2016

Svařované sítě jsou oproti běžnému splétanému pletivu pevnější, každé oko je totiž bodově svařované a hravě obstojí např. proti vniknutí či úniku větších zvířat. I montáž je poměrně jednoduchá, jedná se o komplexní systém složený ze základních dílů, jako jsou sloupky a pletivo, doplňkového příslušenství a montážního nářadí. Tento systém lze doplnit i širokým sortimentem jednokřídlých a dvoukřídlých bran, případně posuvnou branou.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Společnost PLOTY UNGER s.r.o. uvádí několik praktických rad jak na to:

Instalace sloupků

Na vytyčeném tvaru budoucího oplocení připravte ve vzdálenosti 2,5-3 m od sebe díry o průměru cca 20 cm. Díry musí být hluboké 50-80 cm. Sloupky určené k instalaci svařovaných sítí osaďte do připravených děr a zafixujte betonem.

Každý koncový a rohový sloupek musí být zpevněn vzpěrou, stejně jako sloupky v rovných částech plotu po max. 25 m délky. Sortiment kulatých sloupků ze zinku či PVC PLOTY UNGER kompletně dostupný na eshopu.

Upevnění svařované sítě

Síť ke sloupku upevníte pomocí nerezových svorek. Potřebnou délku svařované sítě pak nastavíte propojením sítí tak, že k sobě konec a počátek další role přesadíte přes jedno oko a spojíte svorkami, ideálně mimo sloupek.
         
Připravenou a správně dlouhou síť nejdříve přichyťte na první sloupek se vzpěrou, na opačný konec pak navlékněte napínací hřeben a např. pomocí navijáku síť vypněte. Veškeré příslušenství k objednání online na eshopu PLOTY UNGER.
 
Takto napnutou síť pak postupně připevňujte ke všem sloupkům pomocí svorek speciálními kleštěmi. Přebytečný konec sítě za posledním sloupkem odstřihněte. Síť je možné částečně vypnout i pomocí zvlnění vodorovných drátů krepovacími kleštěmi.

Využití podhrabových desek

Pro vložení betonových podhrabových desek mezi sloupky použijte držáky podhrabových desek, které ke sloupku přichyťte samořezným šroubem. Podhrabové desky volně vložte do držáků a dále pokračujte standardní instalací svařovaných sítí, pouze na adekvátně vyšší sloupky. Pozor – vzpěry nikdy nezarovnávejte s vrchní částí podhrabových desek.

Doplnění protipřelezovým zabezpečením

Bezpečnost svého oplocení můžete zvýšit instalací ostnatého drátu nebo žiletkové pásky a to dvěma způsoby:

1. vrchní části sloupků osadíte tzv. bavolety a na ně nainstalujete 3 řady ostnatého drátu
- bavolet je jedno nebo dvouramenný, 50 cm vysoký nástavec sloupků, svírající se sloupkem úhel 45°, zvyšuje tak výšku plotu o 30 cm

2. ostnatý drát můžete instalovat přímo na sloupek nad svařovanou síť, ideálně v 1-5 řadách ve vzdálenosti 10-15 cm od sebe
- ostnatý drát připevníte pomocí nerezových svorek kleštěmi, budete ale potřebovat delší sloupky v závislosti na počtu řad ostnatého drátu
 
Více informací www.plotlevne.cz.

Komerční prezentace


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

29. 06. 2018 Reagovat
donlabuznik: Také jsem fanda svařovaných sítí, pletivo jsme si pořizovali u http://www.amstor.cz/ a musím říct, že to nijak nehyzdí zahradu, za což jsem moc rád.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha