VIDEONÁVOD:  Originální květináč ze starého ručníku

VIDEONÁVOD: Originální květináč ze starého ručníku

Rady a tipy, vydáno 08. 04. 2016

Každý chce mít terasu, chodníky i balkony co nejkrásnější. Proto je dekorujeme kvetoucími rostlinami v zajímavých nádobách. Ale co naplat, opravdu hezké květináče nebývají levné a není to ono, když stejné mají všichni sousedé. Přinášíme vám návod, jak si snadno a levně vyrobit jedinečné květináče z betonu a starého ručníku.

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Výroba takového květináče je opravdu jednoduchá. Stačí vám starý ručník, utěrka nebo hadr na podlahu, které zastřihnete do tvaru čtverce. Dále si kupte suchou směs betonu, do které se přilévá  jen voda. Postačí menší balení. Dále budete potřebovat kbelík, nebo plechovky, podle toho jak veliké květináče chcete, a igelit, který zamezí spojení betonu a tvarující nádobou.

Postup zvládne i malé dítě. Podle návodu namíchejte betonovou směs v hustou hmotu. Do ní namočte starý ručník nebo jinou pevnou látku. Látku důkladně omočte, aby byla doslova nasáklá a obalená betonovou hmotou. Na kbelík, nebo jinou formu rozprostřete igelit a přes něj položte hadr omočený v betonu. Dbejte na to, aby bylo budoucí dno dokonale rovné – vyhlaďte ho.

Pak už stačí počkat den či dva – buďte trpěliví, je opravdu důležité, aby byl beton důkladně vyschlý a tvrdý. Poté ho sejměte z formy. Igelit z cípů odstraňte, uvnitř ho klidně nechte. To je celé! Květináč je hotový. Teď už stačí vložit do něj květináč s krásnou kytkou. Pokud jste neudělali díru na odvod vody, vysypte dno betonového obalu keramzitem nebo kamínky, abyste květináři zalébání zbytečně neutopili, a květináč postavte na něj.

Podívejte se na videu, jak se to dělá krok za krokem:

Další tipy na dekorování terasy najdete v článku: Balkóny a terasy jako z pohádky


Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: repro


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

06. 05. 2018 Reagovat
Zorka: Všecky nápady se mi tady líbí-a chtěla bych si vyrobit květináč z hadru a betonu.Postup jsem zkoukla-ale marně hledám název prodejny toho cementu,který je v malém množství ke koupení. Poradí mi někdo ? Děkuji.
12. 04. 2016 Reagovat
iva: Je to super,ani se mi nechce věřit jak je to jednoduché a přitom moc krásné.Děkuji za nápad.Zdravim Iva

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha