Vybíráme kytici pro nevěstu

Vybíráme kytici pro nevěstu

Rady a tipy, vydáno 11. 04. 2012

Potkala jste tu pravou lásku, chystáte svatbu a k jedné z nejkrásnějších záležitostí při její organizaci je výběr svatební kytice. Každá nevěsta se o svém svatebním dnu těší na spoustu věcí: nádherné šaty, nezapomenutelný obřad, ale určitě i na svou svatební kytici. Proto je velmi důležité, aby si každá nevěsta vybrala opravdu tu pravou kytku vhodnou právě pro ni.

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Při výběru květin a tvaru kytice rozhoduje věk nevěsty stejně jako barva, střih a délka svatebních šatů. Drobná a útlá nevěsta by si v žádném případě neměla přát mohutnou kytici, která se klade na předloktí ani kytici z velkých květů. Zvolit by měla spíše kytici menší, nebo kytičku v menší úpravě.

Pro nevěstu vysoké, statné postavy, je vhodná kytice položená na ruku nebo dlouhá kytice s převisem, případně takzvaná anglická kapka.  K tomuto účelu poslouží květy s dlouhými stonky anebo květy jednotlivě nadrátované.  Těžiště kytice by mělo spočívat na ruce nevěsty a jednotlivé květy přes ni viset.

Pro uvázání svatební kytice se dnes mohou použít prakticky všechny druhy květin: růže, gerbery, orchideje, slunečnice, konvalinky, kopretiny, lilie, kaly, frézie.

K tradiční klasice ve svatebních kytkách patří výrazné běloskvoucí kaly, pevně svázané do kytice a ozdobené pouze stuhou a okrasnými špendlíky.

Kulatá svatební kytice z oranžových růží je velice elegantní a originální díky listům kokosu a medvědí trávy, která se proplétá mezi jednotlivé květy.


 
Neobyčejně něžná a křehká je bílo zelená kytička v netradiční kombinaci konvalinek, frézií a například zeleného karafiátu. Zde je však třeba počítat s tím, že konvalinky jsou sezonní květina, kterou je nutno objednat předem a tomu odpovídá i cena kytice

Převislá kytice z orchidejí, růžového bramboříku a nádherně vonícího jasmínu je vhodná pro nevěsty vyšší postavy.

Svou oblibu mají mezi nevěstami kytice aranžované do tvaru srdce. Zkušená floristka si s takovou kyticí jistě poradí přesně podle vašeho přání. 

Ať už svou svatební kytici budete po svatebním obřadu házet pozadu mezi nezadané ženy anebo si ji doma usušíte na památku, jistě se stane dlouhodobou připomínkou vašeho nejkrásnějšího dne života.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: reception-wedding.com, fioribylynne-weddingflowers.blogspot.com, floralartvt.com, wedding-zine.com, brideorama.com, florabelladesign.blogspot.com, dilshil.com, weddingwallpapers.com, blog.karentran.com, countrybouquets.worldsecuresystems.com, inbloomnewyork.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha