Vyrobte si závěsný květináč z ptačí klece

Vyrobte si závěsný květináč z ptačí klece

Rady a tipy, vydáno 08. 09. 2016

Klasické květináče z pálené hlíny to má dnes každý, ale co takhle vyrobit si závěsný květináč z vysloužilé ptačí klece? Pusťte se tedy do její výroby podle našeho návodu. Inspiraci získáte také nahlédnutím do fotogalerie článku.

Rostlina dne

Šeřík

Šeřík

Dnes se ve světě pěstuje až kolem 800 kultivarů. Patří mezi ně jak odrůdy plnokvěté, tak ty s jednoduchými květy. Vůni...

Nápaditost a originalita mají dnes dveře otevřené dokořán. Tak se nedivte, že s osázenou ptačí klecí uděláte díru do světa.  Tuto tipnou ozdobu můžete využít pochopitelně nejen v interiéru, ale i na terase nebo zápraží.

Potřebné pomůcky a vybavení

Kromě ptačí klece libovolné velikosti budete potřebovat ještě větší množství mechu anebo kokosového vlákna v podobě plátu. Dále si připravte substrát a vhodné rostliny.

Krásně vypadají v závěsu zvláště ty převislé. Ideální je zkombinovat stálezelené s vydatně kvetoucími v kontrastní barvě. Vyzkoušejte například břečťan (Hedera) a zvonky (Campanula). Pro interiér se skvěle hodí sukulenty, které nevyžadují velkou péči ani zálivku. Přidejte do závěsu břečťan a výsledek bude dokonalý.

Na terasu pro letní období se hodí například měsíční nebo zahradní jahody, vytváří šlahouny, díky nimž dosáhnete efektu převisu, a s dozrávajícími plody budou ptačí klícky bohatší o další barvy. Kromě jahod se do ptačí klece hodí také sporýše a další letničkové popínavky.

Až začnete sázet...

S ptačí klíckou musíte zacházet jako by to byl závěsný koš. Ten je třeba vždy opatřit  vystýlkou, která zachytí případnou přebytečnou vodu ze zalévání, proto vyložte dno několika vrstvami mechu anebo plátem kokosového vlákna. Pak teprve klec vyplňte substrátem a osaďte květinami.

Jednoduché, vtipné, nápadité, přesně to je dnes žádané. Tak šup na půdu, jestli tam ještě není ta stará klec po Pepíkovi...

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: Pinterest.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha