Zahrádkáři – už jste provedli revizi zahradního nářadí?

Zahrádkáři – už jste provedli revizi zahradního nářadí?

Rady a tipy, vydáno 23. 04. 2013

Ti, kdo milují svou zahradu a s láskou se věnují zahradním pracím, velmi dobře ví, že kvalitní zahradnické nářadí je pro každého zahrádkáře, chataře či kutila nezbytností.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

Plánujete novou zahradu nebo už jste vlastníky vzrostlé zahrady? Při každé práci ať už se jedná o květinovou zahradu či zeleninové záhonky jsou potřebné ty správné nástroje.

Usnadněte si práci na zahradě
Práce na zahradě vyžaduje široký sortiment ručního nářadí, od nástrojů pro obdělávání půdy, až po rýče a další příslušenství. S postupujícím jarem je nejvyšší čas zjistit, zda máte své náčiní a potřeby určené pro práce na zahradě v pořádku. Nebo potřebujete něco přetřídit a doplnit?

Základní zahradnická sada obsahuje nůžky a skládací pilku. Pro práci s půdou nebo kompostem a trávou zkontrolujte, zda máte funkční lopaty, rýče, vidle a hrabla. Prozkoumejte, jestli vám pro silnější větve stromů a keřů postačí klasické zahradní nůžky, nebo zda se více osvědčí dvouruční nůžky. Pro práci se dřevem potřebujete kvalitní pilu a sekeru.

Profi zahradní potřeby
Ruční nářadí musí padnout do ruky. Malí a šikovní pomocníci se osvědčí při péči o rostliny v květináčích nebo na malých květinových či zeleninových záhoncích.

Při nákupu nových zahradnických potřeb pamatujte, že se vždy vyplatí investice do značkového nářadí od prověřených výrobců s ergonomickým designem a nízkou hmotností. Při jejich výrobě je kladen velký důraz na použití prvotřídních materiálů. Kvalitní nářadí nebudete muset vyměňovat každou další sezónu. Zaručeně vám bude plně sloužit několik dalších let.

Promyšlené systémy pro práci na zahradě kombinují různé násady s rozličnými druhy nářadí, které se postarají o pohodlí při veškerých pracích na zahradě. Například dřevěná násada v kombinaci s hráběmi, motyčkou nebo hrablem na sníh.

Důmyslní pomocníci a vychytávky
Při práci na zahradě určitě oceníte opasek na zahradní nářadí a zahradní tašku, která je odolná vůči povětrnostním vlivům, vodě i proti roztržení. Díky kvalitním rukavicím zůstanou při práci vaše ruce čisté a chráněné.

Výbornou službu vykoná zahradní zástěra na sbírání listí nebo chrániče kolen na zahradu, které odpuzují vodu a nečistoty. Zahradní pracovní podložka či rohožka musí být omyvatelná, vodotěsná a odolná.Znáte skládací kropicí konev? Je prostorově nenáročná, protože ji můžete snadno složit a zajistit šňůrkou se závěsným očkem. Je vhodná nejen na zahrádky nebo při kempování, ale i na malé balkony.

Text: Alexandra Rohanová
Foto: ashleymowers.com, kmart.com, blog.valliunite.org, gogardeningsoil.blogspot.com, northjersey.com, hgtvgardens.com, mascofarms.com, burgonandball.com, toolstop.co.uk, homedecorandinteriors.com, radiusgarden.com, netsea.jp, demo.galathemes.com, mein-bau.com, vseinsetrumenti.ru, sejabemvindoemcasa.blogspot.com, allsopgarden.com, smallgardenlove.com, thinkstock.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha