Zahradní rukavice: Pohodlné a bezpečné

Zahradní rukavice: Pohodlné a bezpečné

Rady a tipy, vydáno 23. 12. 2010

Práce na zahradě, ať v zimě nebo v létě, vyžaduje dokonalou ochranu rukou. Máte doma jedny gumové rukavice na všechno? Zahoďte je a investujte do nových! Dnes už si můžete vybrat, na co přesně budete rukavice používat. A hlavně se vaše ruce budou konečně cítit doslova jako v rukavičkách, navíc budou i dobře vypadat!

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...
I do zahradních rukavic se vyplatí investovat. Možná znáte ten pocit, kdy se vám na ruce lepí nepříjemný gumový materiál a po práci na zahradě není nikdy dostatek hydratačního krému a navíc vás ruce nepříjemně svědí. Chyba je často jen jedna: nekvalitní pracovní rukavice. Svým rukám jindy dopřáváte pohodlí, ale právě při práci na zahradě by měly strádat?

Přírodní materiály vedou
Nebojte se koupit kvalitní zahradní rukavice z přírodních materiálů. Gumu a plast zavrhněte. Zahradní rukavice se často vyrábějí z telecí kůže, ty stačí jen opláchnout mýdlovou vodou a osušit. Existují ale i zahradní rukavice z bavlny. Ani jeden druh přitom nestojí nijak moc, do tří set u bavlněných a pěti set u kožených rukavic se určitě vejdete.
Nebojte se poptat, na co je která rukavice dělaná. Dnes totiž výrobci mezi různými zahradními činnostmi rozlišují, bavlněné nebo polyamidové rukavice proto seženete především pro okopávání a plení, na práci s růžemi oceníte bavlněné rukavice máčené v latexu, které vaše ruce i samotné rukavice ochrání před poškozením ostny nebo trny.
Zahradní rukavice: Pohodlné a bezpečné
Telecí kůže na ovocné stromky
Kožené naopak ocení především pěstitelé ovocných stromků a vinaři, kožené rukavice opatřené antivibrační pěnovou destičku potom pracovníci s elektrickými stroji, s motorovou pilou nebo křovinořezem.
Zahradní rukavice: Pohodlné a bezpečné
Není problém pořídit ani speciální rukavice na grilování, které jsou upravené jako palčáky, nebo nitrilové rukavice odolnéproti chemickým postřikům. Zdůrazňovat, že kvalitní rukavice navíc i dobře vypadají, snad ani není třeba. Odteď nebudete mít problém podat ruku návštěvě nebo sousedovi ani bezprostředně poté, co rukavici z ruky sundáte. A protějšek se navíc nebude zdráhat ruku přijmout.
Zahradní rukavice: Pohodlné a bezpečné
Zimní rukavice přesně pro toto období
Pokud přemýšlíte, jaké zahradní rukavice použít, až budete instalovat žárovičky na stromeček, otřepávat nánosy těžkého sněhu z malých keříků nebo ořezávat větve do vázy, pořiďte si zimní zahradní rukavice. Výrobci totiž mysleli i na minusové teploty!

Martina Tlachová
Foto: examiner.com, coldclimategardening.com, studioblog.com, theprairiegirl.com

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha