Zahradní sezóna začala, udělejte si pořádek

Zahradní sezóna začala, udělejte si pořádek

Rady a tipy, vydáno 04. 04. 2014

Na jaře je na zahradě nejvíce práce, ale nejen na zahradě, ale i všude v okolí. Jaro je ideální doba k tomu, abychom si udělali pořádek nejen na záhoncích, ale i v zahradním přístřešku či kůlně, každý toto místo nazývá jinak, zkrátka tam, kde uschováváme zahradní nářadí.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...

Pracovní pomůcky, květináče, osivo, provázky, kbelíky, konve a hadice na zalévání a vše ostatní, co potřebujeme mít na zahradě po ruce, by mělo mít rovněž své místo, stejně jako ho mají rostliny na záhoncích. Pokud jsme zvyklí, ukládat vše na své místo, nebude to patrně problém ani nyní.

Zahradní domek či přístřešek nebo nářaďovna, chcete-li, možná bude potřebovat také znovu vymalovat. Zkuste protentokrát bílou barvu, ta může prozářit prostor tak, že okamžitě budete vidět, kde jste co zavěsili a kam uklidili. Uvidíte, že po takovém generálním úklidu budete mít hned pocit, že jste získali nějaké to místo na uskladnění navíc.

Díky fotogalerii, která doprovází dnešní článek, můžete získat mnoho inspirativních nápadů, jak a kde různé předměty umisťovat. Zkuste například zavěsit na zeď koš a uskladňovat v něm všechny drobnosti na jednom místě, tak budete mít vždy o všem přehled. Máte-li špatnou zkušenost s motouzem, který se vám neustále ztrácí z očí a navíc ještě zamotává, zkuste vychytávku v podobě trychtýře, do kterého navléknete jeden konec provázku a nálevkou si ho odmotáte vždy přesně tolik, kolik bude zapotřebí a bez různého šmodrchání a sukování. Nálevky pak zavěste na zeď, hezky vedle sebe, například pomocí kovových háčků. Ale na zdi můžete mít mnohem více věcí, které se zde budou dobře umisťovat. Dřevěné poličky, kovové regály, závěsné háky a háčky, stojany, závěsná korýtka, to vše můžete využít k přehledné organizaci pracovních pomůcek pro zahradu.

Samozřejmě, že v případě malé zahrady docela dobře poslouží i stará prostornější skříň, kterou jste třeba vyřadili z domu. Když ji natřete impregnací proto vlhku, můžete ji používat i venku a uskladňovat v ní nářadí stejně dobře jako v zahradním domku.

Podívejte se na ukázky přehledného uskladňování v zahradních přístřešcích a nechejte se inspirovat.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, inthralld.com, c onrantalkingshop.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha