Relaxační zahrady s potůčky a vodopády

Voda má v sobě takovou sílu, že nám pomáhá se uvolnit a relaxovat. Zvuky vody vytvářejí neopakovatelnou atmosféru a skutečnou harmonii. Snad každý, kdo má zahradu, si přeje mít v zahradě i nějaký vodní prvek, díky němuž by přivedl tuto harmonii i do své zahrady.
shutterstock_189167540-1100x618.jpgCelá galerie 20 Zdroj: shutterstock.com

Každá zahrada je mnohem roztomilejší, bublá-li v ní zahradní potůček, šumí malý splávek anebo se ve hladině zahradního jezírka třpytí sluneční paprsky. Dalším vodním prvkem v zahradě může být i fontánka, rybníček nebo alespoň dřevěné vědro naplněné vodou. Cokoli je v tomto směru vítáno.

Na kráse každému zahradnímu rybníčku může přidat ještě vodopád, který se stane jeho nedílnou součástí, ať se jedná o vodopád přirozený anebo uměle vtvořený, vždy splní kýžený efekt. Aby bylo možné pomocí výškového rozdílu samotný vodopád tvarovat a spádovat, je nejvhodnější využít k tomu přírodní kameny, kterým stejně většina z nás dává přednost. Vypadají velmi přirozeně, ale zároveň nemusí být pouhým jediným řešením. Využít ke stavbě vodopádu se dá i starý klavír, jak se sami můžete přesvědčit na jednom ze 60 snímků v naší fotogalerii u článku.

Uměle vytvořený vodopád mohou však tvořit například i plechovky anebo sada mís, záleží jen na tom, čemu vy jako tvůrci takovéto konstrukce dáte přednost. A pakliže si na vylepšení své zahrady díky potůčku s vodopádem netroufáte, stále se vám nabízí další možnost v podobě oslovení některé ze zahradnických firem ve vašem okolí, které se touto činnosti zabývají profesionálně a vědí, kde mají takovéto vodní prvky svá úskalí a dovedou je řešit okamžitě. Zadat si u nich můžete i vytvoření vodopádu v provedení bez rybníčku. Tento prvek je velmi neobvyklý a zajímavý.

Nezapomeňte tedy prohlédnout celou velmi inspirativní fotogalerii u článku a případně nahlédnout i do dalších článků věnujících se problematice vodních prvků v zahradě.

Text: Zuzana Bohdalová

28.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist