Řešíte materiál kolem bazénu? Zvažte kvalitní WPC

Každý, kdo si pořídil bazén na zahradu, vám to potvrdí. Doopravdy si ho užijete pouze tehdy, pokud bude na úrovni i jeho bezprostřední okolí. K čemu je mít za barákem menší moře s protiproudem, když se k němu nemůžete dostat, aniž byste si zadřeli třísku, ukopli palec nebo zašpinili chodidla?
titulka-1100x618.jpg Zdroj: WPC – WoodPlastic

Terasa od WPC - Woodplastic a.s., produktová řada Terafest

Terasa kolem bazénu patří k nejexponovanějším prostorům. Z mnoha pochopitelných důvodů jsou na ni kladeny vyšší nároky jak z hlediska odolnosti materiálu, tak i bezpečnosti, než je tomu v případě jiných míst. Bazénová sůl či chemie, zbytky opalovacího krému, intenzivní sluneční záření. Tomu všemu se v okolí bazénu nevyhneme. Existuje materiál, který tohle všechno snese?

Kvalitní WPC je odolné a bezúdržbové

Materiál WPC (Wood-Plastic Composite) se vyrábí, jak už jeho název napovídá, ze směsí dřeva a plastu. Smyslem jeho vývoje bylo zajistit vysoce odolný produkt s dlouhou životností, o který se nebudete muset příliš starat. Kvalitní WPC odolává dešti, sněhu, mrazu i UV záření, je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě a veškerá jeho údržba spočívá v občasném opláchnutí vodou. A přitom skvěle vypadá. Stále více lidí proto při stavbě terasy a bazénu volí právě prkna z takzvaného dřevoplastu.

V materiálu WPC existují velké rozdíly

Při výběru WPC bychom však měli být velmi obezřetní. Na trhu existuje značné množství výrobků z WPC, které se svou kvalitou významně liší. Zpozornět bychom měli zvláště u levných, často bezejmenných produktů, mnohdy dovážených ve velkých objemech z Asie. Tato prkna mívají dutý profil, kvůli tomu se časem drolí, lámou a tvoří se na nich třísky. Řešení, jak se nespálit, je přitom jednoduché. Zajímejte se o výrobce WPC prken, jeho zákaznický servis a reference. Pokud tyto informace nejsou snadno dohledatelné, něco je špatně.

Český výrobce WPC má více než 10 000 spokojených zákazníků

Výrobní závod společnosti WPC – WoodPlastic sídlí v malé obci Bukovany, nepříliš vzdálené od Prahy. První výrobní linka se zde rozběhla v roce 2013. Management si hned na začátku stanovil několik základních pravidel. Jedním z nich bylo, že firma se bude řídit hodnotami, které odpovídají civilizované Evropě 21. století, včetně ohleduplnosti k přírodě. K výrobě reprezentativních teras, bezúdržbových plotů a stylových obkladů se zde proto využívá výhradně dřevitá moučka z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a vysokohustotní polyethylen PE-HD, který je zdravotně nezávadný a 100% recyklovatelný.

Odolná a atraktivní terasa

Plnoprofilová prkna WoodPlastic® v sobě spojují několik předností, které je k použití kolem bazénů přímo předurčují. Na jejich protiskluzovém povrchu se netvoří třísky ani štěpy, přitom mají stejné vlastnosti jako ta dřevěná. Jsou ale neporovnatelně odolnější a v případě potřeby je lze po nahřátí ohýbat, což je právě u bazénů velká výhoda. Navíc jsou ekologicky šetrná, příjemná na dotyk, odolná vůči mrazu i slunečnímu záření a nevadí jim slaná voda ani bazénová chemie. Veškerá jejich údržba spočívá v ometení a opláchnutí proudem vody.

Montáž terasy zařídí zkušení odborníci

Bezúdržbovou terasu od firmy WPC – WoodPlastic si můžete zkusit nainstalovat sami. Zvlášť u náročnějších staveb je ale lepší svěřit ji do péče zkušených odborníků. Firma disponuje celorepublikovou sítí terasových center a zkušených certifikovaných partnerů. Ti vám pomohou s výběrem prken a následně vám terasu zdarma navrhnou a vypracují nezávaznou kalkulaci. V případě zájmu pak vše rychle a profesionálně nainstalují.

Jistota za všech okolností

S kvalitní terasou je to podobné, jako když řídíte dobré auto – stane se přirozenou součástí vašeho života a vy už ani neregistrujete, že jste právě řídili. Ani v případě poctivě vyrobené terasy nemáte potřebu řešit, jestli jste se během nedělního rána usadili s hrnkem kafe v obýváku anebo jste udělali těch pár kroků navíc, abyste si mohli vychutnat všechny ty syté vůně a barvy vaší krásné letní zahrady. Terasa je tu pro vás.

Další informace o produktech od výrobce WPC – WoodPlastic, inspirativní fotografie, praktická doporučení a mnohem více najdete na www.woodplastic.cz

12.3.2021 12:26| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist