Rostliny, které si poradí s vaším krevním tlakem

Osoby mající potíže s tlakem moc dobře vědí, jak nepříjemné mohou být bolesti hlavy, závratě, mdlo anebo potíže se soustředěním, pokud se blíží zvrat v počasí. Podle výzkumů dokáže lidský organismus zareagovat i na nevýraznou blížící se frontu už dva dny předem. Nejčastější odpovědí lidského těla na atmosférické změny je kolísání krevního tlaku, což je pro člověka velmi zatěžující. Naštěstí vždy máme po ruce rostliny, které si dokážou poradit i s tímto problémem, stačí jen vědět, jak a kdy je využít.
shutterstock_650327041-1100x618.jpgCelá galerie 8 Zdroj: shutterstock.com

Andělika lékařská

Jak již sám název rostliny napovídá, od anděliky můžeme očekávat díky jejímu vysokému obsahu tříslovin a vitamínů B pomoc při potížích. Popíjejte ji ve formě čaje, tím zesílíte vyplavování endorfinů do těla a celkově posílíte organismus.

Hloh obecný

Čaj a šťáva z něj připravená posiluje srdce a tím stabilizuje fungování krevního oběhu.

Meduňka lékařská

Čaj z ní připravený má mnoho způsobů využití.  Vypijete-li ho ráno, bude mít pro vás osvěžující účinky, vypitý k večeru navodí příjemné uvolnění a napomůže vám usnout.

Šípkový čaj

Při pocitech skleslosti vám pomůže právě popíjení vlažného šípkového čaje. Je to důsledek vysokého obsahu vitamínu C.

Rozmarýn

Rozmarýn připraví váš organismus na přibližující se změnu počasí. Bude-li vám chutnat, vypijte denně 2 -3 šálky rozmarýnového čaje anebo si občas dopřejte 10 kapek rozmarýnového oleje do koupele.

Máta peprná

V případech bolestí hlavy nemusíme ihned sáhnout po tabletách, můžeme vyzkoušet nejdřív masáž spánků a šíje olejem z máty peprné.

Kmín kořenný

I když kmín známe spíše jako přísadu do jídel, dokáže nám pomoci i s krevním oběhem. Připravte si z něj čaj, který vám pomůže se stabilizováním ochabujícího krevného oběhu.

Řebříček obecný

Řebříček obecný rostoucí takřka všude může být rovněž nápomocen při mírnění bolestí hlavy souvisejících s blížícími se změnami počasí. Připravte si z něj čaj, který budete vlažný popíjet a uvidíte, že to celkově posílí váš organismus.

Roketa setá

Podobně jako řeřicha, křen, ředkve, hořčice nebo veškeré druhy zelí, tak i roketa setá dokáže příznivě ovlivnit krevní oběh. Vyzkoušejte ji tedy v kombinaci s některou výše zmíněnou zeleninou v salátech.

Smetanka lékařská

Podobně jako roketa nebo artyčoky, čekanka anebo jáhly, obsahuje i smetanka lékařská hořčiny, které rovněž dokážou příznivě ovlivnit krevní oběh.

Řeřicha

Žvýkáním trochy řeřichy rovněž ulevíte svému organismu při potížích s tlakem. Rostlinné oleje obsažené v řeřiše mají zásluhu na tom, že budete brzy fit.

Jak je vidět, není zapotřebí při potížích s tlakem sahat ihned po medikamentech, i rostliny mají tu moc a schopnosti pomoci nám. Ovšem je třeba zmínit, že osoby trvale užívající léky na tlak by měly vše nejprve konzultovat s lékařem.

Text: Zuzana Bohdalová

11.2.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist