77 x inspirováno vřesem

77 x inspirováno vřesem

Rostliny, vydáno 08. 10. 2013

Podzim není pouze časem mlhavých rán, chladných večerů a nocí nebo krátících se dnů. Je to také období pozdních květů a barevného listí. Vše můžeme využít k vytváření jednoduchých aranžmá, díky nimž bude naše loučení se zahradní sezonou zase o něco snazší. Elegantní nádech dávají podzimnímu období hlavně oblíbené vřesy a vřesovce.

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Žlutá, oranžová, červená a sytě růžová jsou barvy, které hravě zatočí s pošmourným podzimním počasím. Najdeme je nejen na vřesech, ale i chryzantémách, dalších oblíbených podzimních květinách. Okouzlující rostliny vysazené v květináčích můžeme kombinovat v různobarevných skupinkách a poté je vystavit na dobře viditelných místech. Osázené nádoby nemusí stát jen na schodech či stolku, ale mohou dělat parádu i v záhonech osazených astrami či okrasnými trávami.

Kouzlo vřesovcových rostlin je mnohostranně využitelné. Zdaleka nemusí být pouze ozdobou podzimní zahrádky. Pěstovat je samozřejmě můžeme i v nádobách. Zejména vyniknou v květnících z přírodních materiálů anebo v proutěných košíčcích. Ty postačí pečlivě vyložit nepromokavou fólií, na dno pak jako drenáž umístit vrstvu kamínků anebo střepů z rozbitého květináče, ty odvedou přebytečnou vlhkost. Vše pečlivě zakryjeme zeminou a nakonec zastřihneme přesahující okraj fólie.

Svou krásu si vřesy a vřesovce uchovají i po usušení. Lze je pak naaranžovat například v kombinacích se smilkem, levandulí či staticí.

Vřesovcovým rostlinám maximálně svědčí kyselá půda, kterou jim na jejich přirozených stanovištích v přírodě poskytují jehličnaté lesy. Z toho důvodu se jim zde přirozeně daří velmi dobře. Pokud se budete snažit o jejich pěstování v jiných podmínkách, pak vězte, že nebudete mít úspěch. Pokud vřesovcové rostliny nemají správné chemické prostředí, nejsou schopné z půdy přijímat živiny, což po určité době vede k jejich podvýživě a následnému úhynu. Stopy podvýživy na nich jednoznačně poznáte podle toho, že začnou žloutnout.

Na zahrádkách vypadají vřesovcovité rostliny velmi atraktivně v kombinaci s intenzivní zelení zakrslých jehličnanů. Zasněnou krásu a romantiku irských vřesovišť dokážou dodat každé zahradě, kde jsou vysázeny ve větších skupinách.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: ruhrnachrichten.de, azerca.de,  florartmagazine.com, emsflower.nl, blumen-center-cornelissen.squarespace.com, klasmann-deilmann.com, fotoreiseberichte.de, branchennews-garten.de, bi.gazeta.pl, taspo.de, gartenhit24.de, honig-portal.de, agrarverlag.at, florist.de, fr-online.de, blumen-von-sylvia.de, luedemann-norderstedt.de, members.aon.at, gartentechnik.de, br.de, gaertnerboerse.de, gruenes-medienhaus.de, ksta.de, heimwerker.de, blog.gartenhit.de, bellandris.de, decoresque.blogspot.com, gaertner-und-florist.at, bellaflora.at, blumen-center-cornelissen.squarespace.com, fiorisecchi.info, wymarzonyogrod.pl, romanialibera.ro, fioriweb.it, daciccool.ro, daciccool.ro, wohnen-und-garten.de, dega-gartenbau.de, gartenbauberatung-fittje.de


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

18. 10. 2013 Reagovat
Janek: Všes je hezký i jen tak v květináči

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha