Letní garden party s řezanými květinami

Letní garden party s řezanými květinami

Rostliny, vydáno 29. 07. 2015

Léto je ideální příležitostí na pořádání party s přáteli a to především na zahradě. Na čerstvém vzduchu se dobře sedí hlavně v podvečer, kdy už slunce tolik nepálí. Probírat novinky z dovolených, grilovat a popíjet lahodné chlazené nápoje, a to vše obklopeni nejen květinami v záhonech, ale i řezanými květinami můžete prakticky vždy, když vám to počasí dovolí.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...
 

Na uvítanou

Na uvítanou pro přátele můžete vyrobit dekoraci na kolo. Kolo opřete u vchodu do zahrady a do bedýnky naaranžujte kytici kopretin a na bedýnku napište „Vítáme vás“. Kopretiny napíchejte do zelené aranžovací hmoty Florex. Pro své hosty můžete vytvořit dekoraci v papírových košíčcích ozdobených květinami a servírovat je mezi těmi opravdovými mufinkami, které jsou určené k zakousnutí. Uvidíte, kdo se nakonec do čeho pustí!

Na občerstvení

Nejlepším občerstvením pro hosty i pro vás bude jistě v průběhu léta ovoce. Pěkně vypadá meloun nebo ananas, z něhož jste vykrajovátkem připravili předem jednohubky například ve tvaru hvězdiček. Snadno se z kousků ovoce také připravují americké limonády. Také led ve tvořítkách můžete zpestřit jedlými květinami nebo do něj přidat meduňkové listy, případně drobné bobulovité ovoce jako rybíz, borůvky či maliny. Počítejte s tím, že ledové kostky v parném létě a zvlášť takto pěkně vyzdobené půjdou na dračku, udělejte jich tedy dost do zásoby.

 

Na dekoraci

Krásnou ozdobou stolů na garden party se mohou stát sklenice s čajovými svíčkami, které jsou po obvodu oblepeny stonky květů vonných levandulí.  Aby stonky u sklenic lépe drženy obmotáme je po obvodu sklenice třeba růžovou stužkou, ale postačí i obyčejným jutovým provázkem. V podvečer takto ozdobené svícny pochopitelně zapalte. Okouzlující dekorací z řezaných květin bude navlékaný závěs. Vytvoříte jej z hlaviček květů nejrůznějších druhů anebo jednodruhový třeba z karafiátů. Květy je lepší zavoskovat, abyste snížili odpar vody a váš závěs na garden party brzy nezvadnul. Pokud máte k dispozici například ze zahrady pouze poupata květin a chtěli byste, aby vám rychleji vykvetly, rozmíchejte do vázy cukr, ten urychlí jejich kvetení, ale pamatujte, že tyto rostliny také dříve odkvetou.

Jak dlouho které květiny vydrží

Například slunečnice je dobré před umístěním do vázy namočit do horké vody. Vydrží pak déle a neklopí květy. Její stonky odlisťujeme prakticky po celé délce odříznutého stonku. Vody ve váze pro slunečnice pak postačí 3 až 5 cm. U ostatních květin odstraňujeme listy na té části stonku, která bude ponořená ve vodě. Důležité je to udělat hlavně u kopretin a chryzantém.  Jejich listy brzy začínají ve vodě zahnívat. Květiny udržujeme v chladné čisté vodě. Pokud k dekoraci využijete kaly, nelijte jim do sklenic a váz mnoho vody, stačí jim 3 cm, aby nezačaly brzy zahnívat. Nepřidávejte jim ani žádnou výživu, jen vodu pravidelně vyměňujte, aby byla denně čistá. K řezaným tulipánům se do vázy přidává led. Jinak můžete využít na litr vody kapku nebo dvě sava, které bude desinfikovat vodu a řezané květiny vám pak déle vydrží.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: stylemapretty.com, flowerona.com, buzzfeed.com, homedit.com, curatingcuteness.com, bajanweed.com, rocknrollbride.com, lyckoslanten.blogspot.com, myinnerlandscape.tumblr.com, flickr.com, likeitshort.com, intimateweddings.com, bridesmagazine.co.uk, agardenpartyllc.com, justmustard.com, marthastewart.com, zsazsabellagio.blogspot.com, colincowieweddings.com.


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha