Nejvhodnější venkovní rostliny pro slunná místa

Nejvhodnější venkovní rostliny pro slunná místa

Rostliny, vydáno 09. 07. 2015

Slunce praží, téměr neprší, a to se líbí jen malému množství rostlin. Pokud si ale z nich vyberete, budete mít zahradu bez starostí.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

Pokud potřebujete tipy právě na rostliny, které takovéto podmínky mohou v pořádku přežít, čtěte dál! Jedná se o rostliny vhodné do extrémních podmínek.

Kavyl péřový (Stipa tenuissima)

Může se klidně zasadit i v pozdním létě, vydrží vám více let. Je potřeba dát pozor na to, abychom ji nepřelili. Ze začátku má zelenou barvu, ale v průběhu léta dostane výrazný zlatý odstín. Lehce se může vysemenit v zahradě, a to pouze díky větru.

Stříbrný déšť (Dichondra argentea)

Stříbrný déšť je převislá rostlina, ideální na zavěšení v truhlících na stěnu nebo na zeď. Přes zeď vytvoří krásnou kaskádu a na slunečním světle se krásně třpytí. Ideální je také na pokrytí skalky, kde se voda drží obtížněji. Má stříbřitě modro-zelený odstín, až je těžké uvěřit, že lehce snáší sucho a přímé sluneční paprsky. Podívejte se na příklady na fotkách, jak efektně vypadá „Stříbrný déšť“ v květináčích, opravdu připomíná přepad vody.

Cesmína, severoamerický druh (Ilex vomitoria)

Nízko rostoucí rostlina s velkým množstvím listů, která je ideální pro venkovní prostory a při větším vzrůstu i pro okrasné účely, případně na výsadbu nižších živých plotů. Zdobí ji velké množství krásných červených bobulí – plodů.

Kaktusy (Cactaceae)

Krásně snáší sucho a teplo a máte navíc na výběr z velkého množství druhů a můžete se dočkat i nádherných květů. Kaktus zalévejte maximální jednou za týden, mírně. Ideální je, pokud povrch půdy, v níž je kaktus zasazen, bude světlý, napodobíme tak prostředí pouště.

Modrá agáve (Agave)

Rostlina, ze které se vyrábí slavný mexický alkoholický nápoj tequila. Má krásnou azurovou barvu, takže se bude pěkně odlišovat od zelené většiny v zahradě. Časem může dorůst až do metrové výšky. Zaléváme maximálně jednou až dvakrát za měsíc.

Juka (Yucca)

Juky je velké množství druhů, většina pojmenovaných podle barvy výrazných květů. Stonky, na kterých vyrůstají květy, dorůstají větší výšky, než samotné mečovité listy rostlin. Lépe se jí daří ve více provzdušněné půdě. Zajímavá a u nás méně obvyklá varianta s červenými květy je juka červená. Jedná se o mrazuvzdorný druh agáve původem z jihozápadní Ameriky. Její květy se pyšní nádhernou lososově růžovou barvou.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha