Rostou peníze na stromech? Mohou i na vaší zahradě

Jistě jste si alespoň jednou v životě posteskli, jak by bylo báječné, kdyby peníze rostly na stromech. Každý bychom si mohli natrhat přesně, kolik bychom potřebovali. V Americe jeden takový mají, vlastně je to spíše rostlina, říkají jí Money plant nebo Money tree. Jmenuje se Lunaria annua, Penízek, nebo Měsíčnice.
mesicnice-penizek-lunaria-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Tato zajímavá bylina dorůstá až 140 centimetrů a má okrouhlé vejčité listy. Kvete světle růžově a vzácně i bíle, v průběhu května až do července. V Evropě roste mezi Skandinávií a Estonskem, objevuje se i v Jižním Portugalsku. V České republice se vyskytuje v chladnějších polohách, především v podhůří a horách. Měsíčnici se nejlépe daří na stinných stanovištích nebo v údolích okolo lesních potoků.

Penízek se jí říká nejen proto, že bílé plody připomínají malé americké centy ale i proto, že prý přitahuje energii peněz a otvírá nové možnosti a šance. Ať už je to pravda nebo ne, jisté je, že jak při květu, tak i po něm Penízek vypadá na zahradě velmi zajímavě a kromě toho je oblíbenou ozdobou sušených vázaných květin ve světě. Pokud byste ho chtěli usušit, zavěste ho květem dolů, aby se listy neolámaly a nepadaly. Jako suchá květina si Penízek nachází cestu i do našich okrasných zahrad a interiérů.

Pokud byste si chtěli Penízek zasadit, budete velmi mile překvapeni. Nejen že vypadá ojediněle, ale jeho květy také nádherně voní. Jestliže toužíte mít na zahradě mnoho takovýchto rostlin, které vám zajistí tu správnou energii na přísun peněz, otevřete plody a vyjměte semínka.  Jinak je také můžete nechat vypadat přirozeně během dozrávání a vítr je už roznese po celé zahradě.

Lunaria Annua, Penízek, sice není pokryt pravými penězi, což je samozřejmě škoda, ale zato vás pohled na něj vždy potěší. A kdykoliv se ve větru jeho listy a plody zatřesou, dobrá energie si to namíří přímo k vám.

Sabrina Harisová

1.10.2010 6:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist