Rustikální krása šípků

Léto je definitivně pryč a blíží se přízemní mrazíky. Stejně jako se Divoká růže svlékla ze svých květů, ztratilo se kamsi letní teplo. Jediné co z růže zůstalo, jsou rudé plody. Šípky nejenže lečí nejrůznější neduhy, ale jejich rustikální krása dokáže vyvolat pocit útulna, domáckosti a klidu. I drobná podzimní dekorace ze šípků dokáže proměnit váš domov v útulnou skrýš, kde jste schovaní před lezavou ranní zimou.
sipek-ruze-sipkova-rosa-canina-1100x618.jpgCelá galerie 10 Zdroj: shutterstock.com

Z těchto drobných plodů se dá vyrobit v podstatě cokoliv a nic to nestojí. Stačí mít jen při podzimní procházce nádhernou barevnou přírodou oči dokořán a po ruce nůžky. Možná je máte přímo na zahrádce. Ze šípků si pak můžete vyrobit nádherné věnce, jimiž můžete ozdobit dveře nebo okna. Můžete nechat vyniknout jejich krásu, nebo mezi ně můžete připlést i další plody. Šípek si skvěle rozumí s rostlinou podobající se čínskému lampionu, s Mochyní židovskou. Najednou budete mít pocit, že se kolem věnců rozlévá tlumené světlo.

Šípkům rovněž lichotí mihotavé světlo svíček. Pokud jste, jako spousta jiných lidí, na kratší dny vybaveni svíčkami, zkuste ozdobit právě je. Světlá svíčka s prstýnkem šípků bude kouzelná. Šípková kytice pověšená na dveřích zase vyzní příjemně rustikálně. Plody můžete také nasypat do skleněné nádoby a efekt je dokonalý, můžete si jimi ozdobit také  vlastnoručně vyrobené zavařeniny. Šípky se budou náležitě vyjímat i na svátečním stole. Navíc červená barva podporuje chuť k jídlu a vyjadřuje životní sílu, a obojí v chladných dnech skutečně potřebujete. Zkuste najít nějaké hezké skleničky například od limonád a doplnit je kytičkou.  Budete mile překvapeni výsledkem, který je prostý, ale působivý.

Text: Zuzana Kůrová

2.11.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist