Screenové rolety na pergolu a zimní zahradu: co potřebujete vědět před jejich pořízením

Screenové rolety jsou ideální stínění na pergoly, terasy a zimní zahrady. Účinně chrání proti slunci, seženete je ve velkých rozměrech a jednoduše se udržují. Aby pro vás bylo jejich používání co nejkomfortnější, před pořízením se zaměřte také na způsoby jejich montáže nebo na vlastnosti látky.
image2-1100x618.jpg Zdroj: Neva.eu

Jako nejpraktičtější stínění pergol se v posledních letech osvědčují screenové rolety. Vyrábí se ze skelných nebo polyesterových vláken potažených vrstvou PVC, díky čemuž jsou velmi odolné a zvládnou silný vítr i vysoké teploty. Na výběr navíc máte z široké škály barev a zkombinujete je s fasádou domu, rámy oken i konstrukcí pergoly.

Venkovní látkové rolety namontujete i do hotové pergoly

Screenové rolety se jednoduše instalují. Ukotvíte je na hliníkovou i dřevěnou pergolu do sloupků, nejčastěji se přitom montují na čelo nebo mezi stojiny pergoly. Ve většině případů vám je montážní firma nainstaluje, i když už pergola stojí. I když montáž venkovních látkových rolet není náročná, vždy si k ní přizvěte montážní firmu. Každá pergola je jiná a montáž screenových rolet může vyžadovat specifickou úpravu. Při montáži svépomocí byste navíc mohli přijít o záruku, což se při větší investici do stínění nevyplatí.

Oblíbenost screenových rolet roste díky jejich praktickým vlastnostem. Dobře regulují světlo i teplo pod pergolou a získáte díky nim dostatek soukromí. Jejich největší výhodou je zachování kontaktu s okolím, kdy díky speciální látce skrze roletu vidíte ven a neztrácíte kontakt se zahradou.

Látka rolety je schovaná v horním krycím boxu, takže ji můžete buď stáhnout a pergolu zastínit nebo nechat vytaženou a zachovat tak vchod do pergoly. Přirozený vzhled screenových rolet dobře ladí se dřevem i hliníkem, vypadají proto dobře na většině pergol.

Screenové rolety použijete i na zimní zahradě

Zimní zahrada je z větší části prosklená a prostor se díky tomu rychle vyhřeje. S udržením příjemné teploty nebo s regulací světla pro rostliny pomohou screenové rolety. Ty v uzavřené místnosti sníží teplotu i o několik stupňů a dovolí vám tak trávit čas v zimní zahradě i v parném létě.

Pokud si vyberete látkovou roletu v hřejivé barvě, zpříjemníte pobyt v zimní zahradě i v zimě. Teplé odstíny mají pozitivní vliv na na naši mysl, v zimě vám proto bude v zahradě příjemněji.

I v případě hotové zimní zahrady není s dodatečnou instalací screenových rolet problém, montážník je jednoduše připevní pomocí držáků na rám okna.

Nenáročná údržba

Další z předností screenových rolet je fakt, že se o ně nemusíte skoro vůbec starat – stačí je dvakrát ročně vysát od prachu a pylu a následně omýt mýdlovou vodou. K umytí můžete využít i vapku nebo zahradní hadici s mírným proudem.

Pro čištění rolet je ideální mírné počasí na konci a začátku sezóny, typicky na jaře a na podzim.

5.8.2022 5:50| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist