Šikovné nápady pro vaši zahradu

Zakládáte nebo zvelebujete svou zahradu? Vyzkoušejte naše šikovné nápady, jako jsou například zvýšené mobilní záhonky, nápadité umělé kameny, anebo protihlukové květinové stěny.
shutterstock_131937623-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Modul mnoha tváří

Také nepatříte mezi příznivce betonových prvků v zahradě? Nahraďte beton jeho ekologickou alternativou v podobě polyetylénových modulů L-WALL, ze kterých si můžete poskládat, nač si jen vzpomenete. Je libo podpěrná zídka či terasa, dětské pískoviště, mobilní květinový záhon, příležitostné dekorativní prvky, zvýšené mobilní záhonky pro babičky a dědečky, anebo pro handicapované? Všechny tyto možnosti nabízí neobyčejně praktický modul tvaru L(neboli L-WALL), který umožňuje ukotvit spodní stěnu do země hřeby a zatížit zásypem, čímž vznikne velice odolná a stabilní stěna.

Zahrádka jako stavebnice

Protože jednotlivé moduly lze kloubově spojovat, můžete je skládat jako stavebnici a vytvářet tak libovolné tvary. Kloubová pohyblivost bloků se pohybuje od 90 do 270 stupňů.  Moduly se vyrábějí z 100% recyklovatelného materiálu, šetrného vůči životnímu prostředí. Nízká hmotnost použitého materiálu (který je 20x lehčí než beton) umožňuje snadnou ruční montáž bez nutnosti použití těžké techniky. Za zmínku rovněž stojí užitné vlastnosti, jako je odolnost vůči mrazu, nepropustnost a snadná odstranitelnost sprejů. Pokud jde o konečnou úpravu vzhledu, můžete vybírat z široké nabídky barev.

Umělé kameny originálně zkrášlí Vaši zahradu

Pokud hledáte způsob, jak originálně oživit svou zahradu, vyzkoušejte ekologickou alternativu balvanu Magic Stone. Tento umělý kámen vzbudil velký ohlas na letošním Stavebním veletrhu v Brně, kde si mnoho návštěvníků kromě jeho krásného vzhledu rovněž pochvalovalo, jak příjemně se na něm sedí. Na rozdíl od klasického kamene totiž není Magic Stone studený a tvrdý, ale mírně pruží. Pokud se rozhodnete, že využijete Magic Stone k tomu, abyste zatraktivnili svou zahradu, během práce jistě oceníte nízkou hmotnost, a tedy i snadnou manipulaci umožňující použití také v těžko dostupných místech. Nápadité polyetylénové květináče neobvyklého tvaru lze díky možnosti výběru z pěti barev (pálená hlína, čedič, pískovec, žula, vápenec) dokonale sladit s Vaším exteriérem, ale i s interiérem. Především v exteriéru oceníte barevnou a tvarovou stálost, stejně jako snadnou odstranitelnost sprejů. Stejně jako tarasy jsou také záhozy šetrné vůči životnímu prostředí.

Květinové stěny ochrání Vaše soukromí

A nakonec ještě jedna novinka. Mechově zelené květinové stěny představují účinné řešení, jak si na vlastní zahradě rychle zajistit dostatek soukromí. Mezi jejich hlavní přednosti patří okamžité pokrytí vegetační plochy. Stěny se pyšní promyšleným konceptem šuplíčků pro optimální zadržení vody s minimálním odpařováním. Jsou velmi estetické a protihlukové. Vylučují sprejerství, lze je recyklovat a nabízejí dvě možnosti použití: samostojné upevnění, anebo upevnění na zeď. V případě větší stěny jistě oceníte praktické doplňky, jako jsou například zavlažovací nebo přihnojovací sady. Také vás tyto šikovné nápady zaujaly? Objednat si je můžete na www.floravil.cz.

Komerční článek

17.5.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist