Skvělé vychytávky do zahrádky

Blížící se jaro vás brzy vyláká do zahrad a tam jistě oceníte mnoho z dobrých nápadů, které objevili jiní majitelé zahrad a pozemků již před vámi.
shutterstock_232684726-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Jmenovky a zápichy na označení výsevů

Pří výsevu rostlin se mohou hodit nejrůznější jmenovky a zápichy, než bude zcela zřejmé, jaké rostliny na záhonech vyrůstají. Jako jmenovky mohou velmi dobře posloužit kousky větví, které jste při průklestu nařezali ze stromů, zakrátili a ostrým nožem seřízli jeden z jejich konců. Na ten pak můžete napsat název vyseté zeleniny nebo květin. Podobně poslouží i kameny, na které jste akrylovými voděodolnými barvami namalovali pěstovaný druh zeleniny.

Jednoduchá sušička na byliny nebo houby

Rádi si sušíte do zásoby houby, bylinky nebo ovoce? Pak je skvělá vychytávka s rámy od obrazů jako pro vás dělaná. Spojte kovovým řetízkem několik rámů od obrazů, v nichž je vsazené pletivo nebo síťka, do závěsu nad sebe a můžete na nich sušit vše potřebné. Na praktickém očku na konci kovového řetízku můžete přenosnou sušárnu zavěsit nad kamna, na půdu, nebo na věšák.

Salát v okapových rourách

Chcete zakrýt nevzhlednou stěnu vaší staré kůlny? Proč to neudělat pomocí zkrácené okapové roury, do které vysadíte v úhledných řádcích několik druhů salátu. Závěs může čítat několik plechových pěstebních řádků nad sebou. Salát v nich poroste doslova před očima. V závětří se mu bude dařit skvěle a navíc nebude zašpiněný od bláta, pokud na něj začne pršet.

Vyřazené dveře jako dekorace

Vyhazujete staré dveře anebo špaletová okna? Pokud jsou jinak ještě funkční, natřete je a vyrobte si z nich zajímavou dekoraci do zahrady. Do otvorů po sklech můžete zavěsit košíky či jiné nádoby na pěstování převislých květin, uvidíte, jak vás a možná i vaše okolí taková vychytávka nadchne!

Šlapáky odlité na lopuchovém listí

Přemýšlíte nad novými šlapáky do zahrady? Zkuste si vyrobit velmi originální kousky z betonu, který odlijete na lopuchový list do kulatého rámu od starého síta. Nemáte-li zrovna nablízku rostliny lopuchu, stejně dobře vám poslouží listy z rebarbory čili reveně.

Skvělých vychytávek se dá najít všude spousta, inspirujte se v našich předchozích článcích, fotogaleriích u článků a také na internetu.

 

21.3.2023 8:00| autor: Zuzana Bohdalová | zdroj: DYI

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist