Soutěž o 10 balíčků speciální přírodní výživy

Chystáte se na jarní výsadbu a přesazování? Zkuste letos použít přípravky firmy Symbiom s mykorhizními houbami a uvidíte, jakou vám bude zahrada dělat radost. Abyste si ten zázrak mohli vyzkoušet, zúčastněte se naší soutěže.
shutterstock_29708641-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Co znamená mykorhiza a jak ovlivňuje naše rostliny?

Mykorhiza je přátelský a oboustranně prospěšný vztah mezi půdními houbami a rostlinou. V přírodě se vyskytuje běžně, ale na našich zahrádkách a v truhlících byste ji hledali marně. Tyto půdní houby najdeme v podhoubí, kde tvoří hustou síť mikroskopických vláken, která se napojují na kořeny rostlin a stromů. Tím, že vlákna jsou menší a hustší než kořenový systém, dokáží maximálně využít veškeré živiny a vodu z půdy. Zdravý kořenový systém podporovaný mykorhizními houbami je základem pro větší odolnost rostlin a jejich ochranu. Rostliny jsou lépe vyživované, chráněné proti usychání a daleko snadněji překonávají období po přesazení.

Pozitivním účinkem působení mykorhizních hub je především lepší příjem vody a prospěšných látek jako je dusík, fosfor a draslík. Díky síti tvořené půdními houbami nedochází ke zbytečnému vyplavování živin z půdy, což má za následek vyšší odolnost a lepší zdravotní stav rostlin.

Jedná se tedy o hnojivo? Nejedná. Mykorhizní houby jsou přirozenou podporou rostlin. Oproti chemickým hnojivům, která se každou zálivkou postupně vyplavují a tím dochází k ochuzování rostlin o potřebné živiny, mykorhizní houby přetrvávají s rostlinou po celý její život. Naopak díky síti, kterou vytvoří, se chemická hnojiva nemohou vyplavit tak snadno a tím dochází k maximálnímu využití jejich látek.

Co tedy můžete očekávat od použití mykorhizních produktů? Stabilnější růst vašich rostlin, jejich větší odolnost, bohatší květenství a lepší úrodu.

Speciální přípravky a jejich použití

Pro okrasné, balkónové a pokojové rostliny, okrasné keře, ovocné stromy a zeleninu použijte přípravek Symbivit®.
Pro nádherné rododendrony či další vřesovcovité rostliny a bohatou úrodu borůvek zkuste Rhodovit®.
Na řadu jehličnatých a listnatých stromů použijte Ectovit®.
Krásný a zdravý trávník vám zajistí produkt Turfcomp®.

PLANTASORB: ZÁSOBA VODY PRO LETNÍ MĚSÍCE

Letní období plné slunce a hezkého počasí může být naopak problémem pro naše zahrádky. Rostliny trpí suchem a my musíme zvýšit jak množství, tak i četnost zálivky. Především rostliny vysazené do truhlíků a venkovních květináčů trpí nedostatkem vody. Abychom předešli postupnému usychání květin a dalších rostlin, nebo mohli omezit zálivku, je vhodné použít přípravek Plantasorb®. Jedná se o gel schopný absorbovat vodu a následně ji podle potřeby uvolňovat rostlinám. Je vhodný především pro balkónovky, ale může se použít i na zahradě.

​A jak získáte zázračnou výživu pro svou zahrádku?

Odpovězte na naší  soutěžní otázku a správnou odpověď zašlete na redakce(zavináč)magazinzahrada.cz. Do předmětu emailu napište „mykorhiza“
Čeká na vás 10 balíčků jedinečných produktů firmy Symbiom, každý v hodnotě 500 Kč!

………………………………………………………………………………………………………………….

Soutěžní otázka:

Jakého výsledku u zeleniny bylo dosaženo pouze po aplikaci mykorhizy?

A) větší výnosnosti
B) navýšení antioxidačních látek v zelenině
C) menší počet škůdců
………………………………………………………………………………………………………………….

Pro odpověď si zajděte na www.symbiom.cz
Na vaše emaily se těšíme do  24.05.2011

Hodně štěstí!

Sabrina Harisová
Foto: symbiom.cz

11.5.2011 4:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist