Špatně zabezpečené dveře jsou pozvánkou pro zloděje

Zatímco zloději stále přicházejí s novými metodami, jak překonat zamčené dveře, laická veřejnost má pouze malé povědomí o tom, jak účinně zabezpečit svou domácnost. Výsledkem jsou každoročně stovky vyloupených bytů a rodinných domů.

Základem je přitom poměrně jednoduchá prevence, která dokáže významně snížit riziko, že se právě Vaše domácnost stane terčem zlodějů – často již jen proto, že zloděj kvalitní zabezpečení obvykle pozná na první pohled a raději si pak rovnou vybere snadnější cíl.

Na co se tedy zaměřit?

V první řadě se ujistěte, že zamykací vložka ve Vašich dveřích je bezpečnostní, tedy s certifikací alespoň pro 3. bezpečnostní třídu. V rizikových lokalitách doporučujeme investovat do 4. bezpečnostní třídy, která představuje nejvyšší běžně používanou odolnost proti vloupání.

Vložka by měla být doplněna o bezpečnostní kování. To poznáte podle toho, že z vnější strany dveří nemá viditelné šrouby. V neposlední řadě je důležitá také kvalita samotných dveří a zárubní. Opět se musí jednat o dveře bezpečnostní, tedy vhodné pro vstupy do bytů či rodinných domů. Dveře musí být odborně namontované a dobře přiléhat k zárubním.

Jak bezpečná je Vaše domácnost? Pokud si nejste jisti, zastavit se můžete v KLÍČOVÉM CENTRU, které již více než 25 let poskytuje kompletní zabezpečení domácností i firem včetně odborného poradenství i montáží.

Komerční prezentace

26.9.2017 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist