Stínění pro zimní zahradu

Zimní zahrada je snem každého zahradníka. Ať je jaro, léto, podzim nebo zima stále jste v kontaktu se svými oblíbenými rostlinami. Zároveň je to místo, kde můžete nerušeně relaxovat nebo pracovat, protože je zde spousta světla. Intenzivní sluneční paprsky a horko však mohou na rostlinách napáchat velké škody, proto je potřeba vyřešit vhodné zastínění, aby se jim co nejlépe dařilo.
rolety_shutterstock_1012034710-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Teplotu i sluneční paprsky regulujte pomocí markýzy

Ačkoliv se to nezdá, již první jarní paprsky mohou zahradu neúměrně prohřát. Paprsky dopadající na okenní tabule udělají z vaší zimní zahrady hotový skleník. Proto je dobré okna chytře zastínit například pomocí markýzy, která zajistí dostatek světla, ale zároveň brání přehřívání.
Takovouto markýzu je vhodné pořídit ve světlých barvách, aby příliš nezatemňovala. Zároveň využijte možnosti elektrického ovládání a automatického stahování. Markýzy s čidlem mají tu výhodu, že se samy zatáhnout, začne-li svítit slunce. Jakmile slunce zapadne, opět se stáhnout do pouzdra.

Venkovní žaluzie pro boční stínění

Zimní zahrady mají povětšinou atypické tvary. Jednotlivá zastínění proto můžete vzájemně kombinovat, abyste dosáhli potřebného efektu. Pro boční zastínění se skvěle hodí venkovní žaluzie. Ty nejenom že odrážejí sluneční paprsky, ale zároveň chrání velké prosklené plochy před povětrnostními vlivy. Venkovní žaluzie mají také funkci designovou. Pořídíte je v různých barvách i materiálech. Skvěle s nimi dotvoříte vzhled vašeho domu.

Rolety jako vnitřní stínění

Chcete-li zůstat u klasiky, můžete své zimní zahradě pořídit látkové interiérové rolety. Dnes se vyrábějí nejenom v zajímavých barevných provedeních, ale také v různých materiálech, které mají schopnost odrážet teplo. Látkové rolety krom toho vypadají velice romanticky a s jejich pomocí vytvoříte vskutku útulnou atmosféru, která k vašim rostlinám dobře padne. Máte-li stínění zimní zahrady dořešeno, pak již stačí pořídit pohodlné křesílko, ze kterého si tu nádheru budete moci prohlížet a relaxovat.

Komerční prezentace

22.2.2013 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist