Bojíte se rádi? Pořiďte si strašidelné rostliny

Milujete originalitu? Pořiďte si strašidelné rostliny. Zkuste sehnat ty, které jsou jako z hororu pro svůj vzhled a schopnosti! Většina z nich je masožravá a živí se nejčastěji hmyzem, ale může jít jen o netypický vzhled. Seznámíme vás s některými strašidelnými rostlinami, které byste si určitě měli pořídit.

Masožravé rostliny vypadají strašidelně

Mezi strašidelné rostliny patří především ty masožravé

Láčka

Pro strašidelnou rostlinu láčku jsou typické květy ve tvaru džbánů, které jsou nebezpečné především pro hmyz nebo brouky. Uvnitř květů je trávící tekutina, kterou tato rostlina produkuje. Největší z nich je rostlina původem z Malajsie – Nepenthes rajah, které dorůstají květy až do velikosti 40 cm. Tato láčka dokáže pozřít nejen různé druhy hmyzu nebo mravenců, ale nepohrdne ani malými ptáky, žábami, ještěrkami nebo krysami.

Mucholapka podivná

Jedná se o jednu z nejznámějších dravých rostlin. Jejím typickým znakem je, že listy vypadají jako drobná ústa, která jsou na koncích opatřena drobnými krátkými tuhými chloupky. Když se jich dotknete, listy se okamžitě zavřou. Pokud pochytí hmyz, uvnitř je pomalu rozpustí trávicí tekutina.

Strašidelná rostlina Rosnatka

Vyskytuje se ve 100 – 200 druzích. Kořist láká na svou barevnost a její povrch je pokryt chapadly s lesklými kapičkami slizu. Pokud se hmyz přiblíží, je zachycen chapadly, které pokrývají listovou plochu rostliny. Toto sevření je však pro kořist smrtelné.

Tučnice

Má charakteristické lepivé listy, kterými zachytává hmyz a následně jej tráví. Lep na listech láká a je zaměnitelný na první pohled s kapkami rosy. Pokud se hmyz na rostlině přichytí, produkce slizu se ještě zvýší a hmyz nemá praktickou žádnou šanci na svou záchranu.

Bublinatka

Tuto strašidelnou rostlinu si domů asi nepořídíte, ale přesto vám ji představíme. Jedná se o masožravku, která nezakládá kořeny v zemi, ale volně se pohybuje na vodní hladině. Na první pohled vypadá velmi mile, ale dokáže být velmi nebezpečná. Je schopna zachycovat různé organismy od vodních blech až po různé větší druhy vodního hmyzu. Při lovu nasává kořist do svých orgánů podobných močovému měchýři a následně je tráví.

Některé druhy kaktusů vypadají velmi strašidelně, na pohled však nejsou nebezpečné a nepotřebují ani přehnanou péči. Taka velkokvětá připomíná svým vzhledem létajícího netopýra především svými zvláštně tvarovanými listy s visícími „vousy“.  Euphorbia lactea cristata je hříčkou přírody, protože se jedná o dva spojené sukulenty. Jednou z dalších strašidelně vypadajících rostlin je mammillaria elongata, které se přezdívá mozek pro svůj atypický vzhled. Stonky se této rostlině kroutí do tvarů, které mozek opravdu připomínají.

5.4.2023 12:15| autor: Šárka Miškovská | zdroj: hobby.instory.cz, sazenicka.cz
Více o tématu: masožravé rostliny

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist