Rostou peníze na stromech? Mohou i na vaší zahradě

Rostou peníze na stromech? Mohou i na vaší zahradě

Stromy a keře, vydáno 01. 10. 2010

Jistě jste si alespoň jednou v životě posteskli, jak by bylo báječné, kdyby peníze rostly na stromech. Každý bychom si mohli natrhat přesně, kolik bychom potřebovali. V Americe jeden takový mají, vlastně je to spíše rostlina, říkají jí Money plant nebo Money tree. Jmenuje se Lunaria annua, Penízek, nebo Měsíčnice.

Rostlina dne

Muchovník

Muchovník

Muchovník je opadavá dřevina. My ho řadíme mezi opadavé keře, ve své domovině roste jako menší strom. Obvykle dorůstá...

Tato zajímavá bylina dorůstá až 140 centimetrů a má okrouhlé vejčité listy. Kvete světle růžově a vzácně i bíle, v průběhu května až do července. V Evropě roste mezi Skandinávií a Estonskem, objevuje se i v Jižním Portugalsku. V České republice se vyskytuje v chladnějších polohách, především v podhůří a horách. Měsíčnici se nejlépe daří na stinných stanovištích nebo v údolích okolo lesních potoků.

Penízek se jí říká nejen proto, že bílé plody připomínají malé americké centy ale i proto, že prý přitahuje energii peněz a otvírá nové možnosti a šance. Ať už je to pravda nebo ne, jisté je, že jak při květu, tak i po něm Penízek vypadá na zahradě velmi zajímavě a kromě toho je oblíbenou ozdobou sušených vázaných květin ve světě. Pokud byste ho chtěli usušit, zavěste ho květem dolů, aby se listy neolámaly a nepadaly. Jako suchá květina si Penízek nachází cestu i do našich okrasných zahrad a interiérů.

Rostou peníze na stromech? Mohou i na vaší zahradě
Pokud byste si chtěli Penízek zasadit, budete velmi mile překvapeni. Nejen že vypadá ojediněle, ale jeho květy také nádherně voní. Jestliže toužíte mít na zahradě mnoho takovýchto rostlin, které vám zajistí tu správnou energii na přísun peněz, otevřete plody a vyjměte semínka.  Jinak je také můžete nechat vypadat přirozeně během dozrávání a vítr je už roznese po celé zahradě.

Lunaria Annua, Penízek, sice není pokryt pravými penězi, což je samozřejmě škoda, ale zato vás pohled na něj vždy potěší. A kdykoliv se ve větru jeho listy a plody zatřesou, dobrá energie si to namíří přímo k vám.

Sabrina Harisová
Foto. bidorbuy.co.za, wix.com,


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

16. 12. 2013 Reagovat
vrana:  Dost lidí pěstuje měsíčnici,ale většinou ani neznají její jméno. Prosím pěstitele,aby když naleznou vykousaný penízek, nehubili tuto housenku.Je to bělásek řeřichový s nádherně oranžovými špičkami křídel, která zdobí naši přírodu v dubnu a květnu,jindy nelétají.Anglicky se tomuto motýlovi říká Orange Type. Na měsíčnici vytrvalé zase bývá housenka jiného druhu běláska velmi vzácného. Co neznáte,nesmíte zabíjet, výše pokuty je dána zákonem a divili by jste se.Zákonem je též dáno co je chráněno a nesmí se toho ani dotknout a co je škodlivé a musí se to hubit.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha