Tip: Svařované sítě jsou pevné a bezpečné

Svařované sítě jsou oproti běžnému splétanému pletivu pevnější, každé oko je totiž bodově svařované a hravě obstojí např. proti vniknutí či úniku větších zvířat. I montáž je poměrně jednoduchá, jedná se o komplexní systém složený ze základních dílů, jako jsou sloupky a pletivo, doplňkového příslušenství a montážního nářadí. Tento systém lze doplnit i širokým sortimentem jednokřídlých a dvoukřídlých bran, případně posuvnou branou.

Společnost PLOTY UNGER s.r.o. uvádí několik praktických rad jak na to:

Instalace sloupků

Na vytyčeném tvaru budoucího oplocení připravte ve vzdálenosti 2,5-3 m od sebe díry o průměru cca 20 cm. Díry musí být hluboké 50-80 cm. Sloupky určené k instalaci svařovaných sítí osaďte do připravených děr a zafixujte betonem.

Každý koncový a rohový sloupek musí být zpevněn vzpěrou, stejně jako sloupky v rovných částech plotu po max. 25 m délky. Sortiment kulatých sloupků ze zinku či PVC PLOTY UNGER kompletně dostupný na eshopu.

Upevnění svařované sítě

Síť ke sloupku upevníte pomocí nerezových svorek. Potřebnou délku svařované sítě pak nastavíte propojením sítí tak, že k sobě konec a počátek další role přesadíte přes jedno oko a spojíte svorkami, ideálně mimo sloupek.

Připravenou a správně dlouhou síť nejdříve přichyťte na první sloupek se vzpěrou, na opačný konec pak navlékněte napínací hřeben a např. pomocí navijáku síť vypněte. Veškeré příslušenství k objednání online na eshopu PLOTY UNGER.

Takto napnutou síť pak postupně připevňujte ke všem sloupkům pomocí svorek speciálními kleštěmi. Přebytečný konec sítě za posledním sloupkem odstřihněte. Síť je možné částečně vypnout i pomocí zvlnění vodorovných drátů krepovacími kleštěmi.

Využití podhrabových desek

Pro vložení betonových podhrabových desek mezi sloupky použijte držáky podhrabových desek, které ke sloupku přichyťte samořezným šroubem. Podhrabové desky volně vložte do držáků a dále pokračujte standardní instalací svařovaných sítí, pouze na adekvátně vyšší sloupky. Pozor – vzpěry nikdy nezarovnávejte s vrchní částí podhrabových desek.

Doplnění protipřelezovým zabezpečením

Bezpečnost svého oplocení můžete zvýšit instalací ostnatého drátu nebo žiletkové pásky a to dvěma způsoby:

1. vrchní části sloupků osadíte tzv. bavolety a na ně nainstalujete 3 řady ostnatého drátu
– bavolet je jedno nebo dvouramenný, 50 cm vysoký nástavec sloupků, svírající se sloupkem úhel 45°, zvyšuje tak výšku plotu o 30 cm

2. ostnatý drát můžete instalovat přímo na sloupek nad svařovanou síť, ideálně v 1-5 řadách ve vzdálenosti 10-15 cm od sebe
– ostnatý drát připevníte pomocí nerezových svorek kleštěmi, budete ale potřebovat delší sloupky v závislosti na počtu řad ostnatého drátu

Více informací www.plotlevne.cz.

Komerční prezentace

29.8.2016 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist