Umělý dekorační trávník do vaší zahrady

Nejen na internetu se vedou dlouhé debaty o výhodách a nevýhodách umělého dekoračního trávníku. Mnoho lidí, hlavně těch hodně zaměstnaných, se pro něho rozhodlo z mnoha jasných důvodů. Jaké to jsou?
umely-dekoracni-travnik-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Nízké nároky na údržbu

Umělý dekorační trávník šetří nejen peníze ale i čas, který byste jinak věnovali jeho údržbě. Tím, že ho nemusíte pravidelně zalévat šetříte náklady na vodu. Není nutné ho hnojit, ani jinak upravovat.

Vzhled

Umělý trávník vypadá vždy perfektně. Je krásně zelený po celý rok a zakryje místa, kde by vám přírodní tráva nerostla. Lze ho použít do jakéhokoliv terénu v celkových pásech nebo jen v několika blocích. Můžete ho použít i jako dekoraci na střechu např. garáže nebo v okolí venkovního bazénu. V poslední době je možné umělý trávník vidět i na terasách a balkonech.

Výběr typu

Při sadbě přírodního trávníku jste občas opravdu vděčni, když vám něco vyroste, protože se často stává, že část travních semen vyzobou ptáci a  další část odplaví voda. U umělého si může vybrat typ, délku zástřihu a barvu trávy. Jediné, co si musíte promyslet jsou aktivity, které budete na trávníku vykonávat. Pokud rádi sportujete, vyberte si fotbalový či tenisový, jinak existuje také všesportovní. Pak už jsou k mání různé druhy dekoračních trávníků.

Pokud nemáte na zahradu mnoho času, nebo na ní raději odpočíváte než otročíte, je pro vás umělý dekorační trávník skvělou volbou. Nemáte žádné starosti a vaše zahrada je vždy perfektně upravená. Je ovšem fakt, že když si v parném létě na trávník lehnete, ucítíte pach gumy. Přímé slunce a horko trávu zahřívá a ta je potom trochu cítit. Pokud ale přehlédnete tuto vadu, pak si můžete užívat vašeho nového, perfektně střiženého, umělého trávníku, kterému nevadí déšť, sucho a ani mráz.

Sabrina Harisová

30.9.2010 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist