Užívejte si i na podzim výhled do zahrady: je čas umýt okna!

I když aktuální podzimní počasí už tolik nenahrává tomu, abychom venku trávili tolik času, kolik bychom si přáli, nemusíme sami sebe ochudit o výhled do zahrady. Jen se zamyslete, kolikrát se třeba s šálkem čaje nebo kávy zastavíte u okna a jen tak tiše sledujete, co se zrovna venku děje. O tento výhled se nemusíte ochudit ani teď. Abyste si ho ale užili na maximum, měli byste si udělat čas na mytí oken - ať vám ve vašem výhledu nebrání jediná šmouha!
titulka-1100x618.jpg Zdroj: Yuliasis / Shutterstock.com

Mytí oken na podzim je taková klasika

Mytí oken je činnost, která rozhodně nepatří k těm nejoblíbenějším. Mnoho lidí ji tak vědomě odkládá, protože se jim jednoduše nechce šplhat po parapetech a ohánět se hadrou namočenou v kýblu s jarovou vodou. Určitě se ale shodneme na tom, že mytí oken k podzimu už tak nějak patří – i když se vám do něho zrovna dvakrát nechce.

Mnoho hospodyňek se pouští z oken na podzim z jednoho prostého důvodu – blíží se vánoční svátky a s nimi spojený generální úklid. Když mytí oken sfouknou už teď, nebudou mít před Vánoci tolik práce. A to zní logicky, nemyslíte?

S chutí do toho

I když možná patříte k lidem, které mytí oken k smrti nebaví, několikrát do roka se mu zkrátka nevyhnete, ať se vám to líbí nebo ne. I obchodní řetězce myslí na to, že se hodně lidi právě teď pouští do úklidu, proto nejen Kaufland leták nabízí čisticí prostředky, které můžete pořídit za zvýhodněnou cenu. Vybavte se vším, co k mytí oken potřebujete a s chutí se do toho pusťte. Chcete to mít přece co nejdříve za sebou, nebo snad ne?

Venku se mnohem dříve stmívá a k nám domů je tak lépe vidět

Stejně jako si vy s chutí užijete výhled do zahrady, užijí si vaši sousedé výhled k vám domů. Zvědavá sousedka neocení, že jste si dali tu práci s mytím oken, ale zaručeně bude nadšená, když si neuvědomíte, že je díky dřívějšímu stmívání k vám domů v odpoledních a podvečerních hodinách vidět doslova jako do výkladní skříně.

Jakmile se venku setmí a vy doma rozsvítíte, nabízíte tak nezvaným očím lákavý výhled na to, co zrovna doma děláte. Šikovným řešením jsou závěsy, které jednoduše zatáhnete a nejenže si tak sami pro sebe zajistíte soukromí, ale všem zvědavcům jednoduše utnete tipec.

Už je čas na generální úklid?

Jakmile budete mít za sebou mytí oken, možná vás začne sužovat myšlenka, jestli byste se už neměli pustit do generálního úklidu před Vánoci. Správné načasování je samozřejmě klíčové. Uklízet byste neměli ani příliš brzy, protože tak riskujete, že naklizená domácnost do vánočních svátků nevydrží. Zároveň ani příliš pozdě, protože pak budete zbytečně ve stresu.

Pokud chcete, můžete se už teď pustit do vánočního gruntování. Jděte na to pomalu a myslete i na taková místa, kam se během běžného úklidu nedostanete. Třeba zjistíte, že máte doma příliš mnoho zbytečností, dětské dekorace už se nehodí do pokojíčku dospívajících ratolestí, ve skříni máte příliš mnoho oblečení, které už nenosíte a podobně.

24.11.2021 1:19| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: čistá oknamytí oken

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist