Vánoce v přírodním stylu venku i v interiéru

Máte také ten pocit, že Vánoce začínají být svátky až příliš konzumní a je třeba je od okázalosti a konzumu poněkud odklonit? Jednou z možností, jak to provést, je inspirace přírodou, venkovem, dřevem a vším, co souvisí s matkou přírodou. Až si projdete naši bohatou fotogalerii, zjistíte, že spoustu vánočních dekorací si budete moci vyrobit sami.

Jaký materiál z přírody můžeme využít

Vánoce nejsou jen obdobím pečení, shánění dárků a úklidu domácnosti. Vánoce jsou především obdobím, kdy se máme zastavit, odpočívat, tvořit a rozjímat. Pokud vám fantazie nechybí, jistě jste už zkoušeli pustit se někdy do výroby vlastního svícnu, adventního věnečku anebo dekorace na okenní parapet.

Přírodě se budete cítit o hodně blíž, jestliže k výrobě vánoční dekorace použijete mech, chvojí, březové špalíky, kůru, šišky, nastříhané větvě svídy s krásnou červenou barvou, nasbírané větvičky modřínu ještě se šištičkami, cesmínu, dlouhé jehličí z borovice, kousky vyběleného naplaveného dřeva, pruty z vrby nebo révy, očištěné kořeny nebo krásná miniaturní červená jablíčka. Také plátky sušeného ovoce, například kiwi, pomeranče, citrony nebo jablka vypadají půvabně.

TIP: Kousky jablka nezhnědnou, když nakrájené jablko krátce povaříte ve slané vodě a teprve potom jej usušíte. Dužina zůstane krásně bílá a ani slupka neztratí svou červenou barvu.

Živé květy vyměňte za umělé

Mnoho přírodních vánočních dekorací vzniká za použití živých květů. Takové dekorace lze ovšem využít pouze v interiéru, jinak by květy na nich zmrzly. Když ale nahradíte živé květy umělými, nemusíte se zimy bát.

A pokud vám letos v zimě chybí sníh, stačí si vytvořit imitaci ledových a sněhových krystalů pomocí krystalového cukru. Potřete okvětní plátky umělých květů štětečkem namočeným v bílku a pak květ vložíte na talíř s cukrem. Ten se na bílek nalepí a kytky budou vypadat jako ojíněné. Aranžmá s umělými květy můžete vystavit na vnějším parapet okna, na terase, blízko schodiště nebo u vchodových dveří a nebudete se muset obávat ani skutečného mrazu nebo sněžení.

Text: Zuzana Bohdalová

8.12.2016 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist