Nové odrůdy v zelenině

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Ludmila Dušková nás seznámí s novými jarními odrůdami zeleniny a petunie. Mezi nejoblíbenější naťové zeleniny patří pažitka. Stará odrůda se jmenuje jemná, další má název pražská a nová odrůda se jmenuje bohemia. Je hrubší, má silnější listy a je velmi aromatická. Ozimá cibule, neboli naťová cibule patří mezi prvotní zdroj vitamínů na jaře. Libeček se hodí téměř do každé polévky. Nová odrůda kopru se jmenuje moravan a je vyšlechtěna na velké množství aromatických látek. Vytváří veliké množství nadzemní hmoty a jde pozdě do květu. Salátů si představíme hned několik druhů. K novějčím odrůdám patří odrůda ledového salátu tarzan. Naprosto vyjimečným salátem je lento , protože nevybíhá do květu ani v létě. Zvláštností jsou saláty typu lollo rosso, které mají zkadeřené listy. Novinkou v sortimentu je římský salát. Má tužší listy a obsahuje velké množství vitamínů. Jeho předností je, že je odolný proti chladu. Na závěr si ukážeme kam až postoupilo šlechtění petunií. Ukázka plnokvětých petunií je úžasně pestrá a bohatá na barvy. Pokud se nám rostlinka příliš vytáhne, jednoduše ji vyštípneme a ona nám hezky vykvete na zbylých výhonech.

Publikováno: 20.5.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (20)

Mohlo by vás dále zajímat

Druhy a výsadba petunií

Odrůdy petunií se stále rozšiřují. Jak tyto nové druhy pěstovat a jak je rozmnožovat?

Pěstitelská poradna

Kateřina Dušková a Ludmila Dušková si povídají o nových odrůdách ředkviček, salátů, slunečnic.

Nové odrůdy listových salátů

Saláty listové, ledové i kadeřavé, představení nových letních odrůd a specialit v podobě jedlé chryzantémy či medvědího česneku

Odrůdy jahod a ledových salátů

Ludmila Dušková tentokrát představuje nové odrůdy jahod a ledového salátu.

Pěstitelská poradna

Kateřina Dušková a Ludmila Dušková si povídají o opomíjených odrůdách zeleniny a novinkách.

Pěstování salátů

Reportáž o pěstování salátů, kdy je vhodná doba k vysázení, které odrůdy můžeme vysévat ještě v září, jak o saláty pečovat.