VIDEONÁVOD: Jak si udělat vertikální zahradu z PET lahví

Obliba vertikálních zahrad jde ruku v ruce se znovuobjeveným kouzlem vlastnoručně vypěstované zeleniny a ovoce. Už dávno není pravda, že k zahrádkaření potřebujete zahradu, stačí balkon či terasa. A právě tam se uplatní vertikální záhony. My si ukážeme výrobu levných a jednoduchých záhonů z PET lahví.

Na vertikálních záhonech není nic složitého, s oblibou se dělají z palet, barelů, kari sítí nebo sebou zavěšených truhlíků. Sofistikovanější profesionální systémy využívají například kapsy ze speciálních textilií nebo systémy pro hydroponické pěstování. Ať zapojíte do výroby vertikální zahrady kutilský um nebo si nějaký zakoupíte, připojíte se do skupiny osvícených lidí, kteří si uvědomují, že nejchutnější je vlastnoručně vypěstované rajče a že každým takovýmto výpěstkem přispíváte k trvale udržitelnému způsobu života a šetříte planetu.

Kromě užitého rozměru stojí za zmínku estetický efekt zeleného balkonu či terasy, na kterém je mnohem příjemněji než na neosázeném, protože zeleň – ať okrasná nebo užitková, má jedinečnou schopnost ochlazovat a osvěžovat bezprostřední okolí.

Systém z PET lahví, jehož podrobný návod na výrobu najdete na videích níže, je mimo jiné jedinečný tím, že při zalévání se spotřebuje jen velmi málo vody.  Proto se hodí do měst, kde se platí za každou kapku vody.

V lahvích sice nevypěstujete žádné velké rostliny jako třeba rajčata, ani s kořenovou zeleninou byste neuspěli, ale je vhodná na zasazení různých druhů salátů, špenátu nebo bylinek. Také jahodám se v nich bude dobře dařit. Další její využití najdete v pěstování menších květin, například drobnější letničky budou to pravé.

VIDEO:  Vertikální zahrada z PET lahví

VIDEO:  jak si udělat vertikální zahradu z PETek krok za krokem

Přečtěte si také: Stavíte terasu? Jaký materiál vybrat?

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: repro

7.4.2017 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist