VIDEONÁVOD: Originální květináč ze starého ručníku

Každý chce mít terasu, chodníky i balkony co nejkrásnější. Proto je dekorujeme kvetoucími rostlinami v zajímavých nádobách. Ale co naplat, opravdu hezké květináče nebývají levné a není to ono, když stejné mají všichni sousedé. Přinášíme vám návod, jak si snadno a levně vyrobit jedinečné květináče z betonu a starého ručníku.

Výroba takového květináče je opravdu jednoduchá. Stačí vám starý ručník, utěrka nebo hadr na podlahu, které zastřihnete do tvaru čtverce. Dále si kupte suchou směs betonu, do které se přilévá  jen voda. Postačí menší balení. Dále budete potřebovat kbelík, nebo plechovky, podle toho jak veliké květináče chcete, a igelit, který zamezí spojení betonu a tvarující nádobou.

Postup zvládne i malé dítě. Podle návodu namíchejte betonovou směs v hustou hmotu. Do ní namočte starý ručník nebo jinou pevnou látku. Látku důkladně omočte, aby byla doslova nasáklá a obalená betonovou hmotou. Na kbelík, nebo jinou formu rozprostřete igelit a přes něj položte hadr omočený v betonu. Dbejte na to, aby bylo budoucí dno dokonale rovné – vyhlaďte ho.

Pak už stačí počkat den či dva – buďte trpěliví, je opravdu důležité, aby byl beton důkladně vyschlý a tvrdý. Poté ho sejměte z formy. Igelit z cípů odstraňte, uvnitř ho klidně nechte. To je celé! Květináč je hotový. Teď už stačí vložit do něj květináč s krásnou kytkou. Pokud jste neudělali díru na odvod vody, vysypte dno betonového obalu keramzitem nebo kamínky, abyste květináři zalébání zbytečně neutopili, a květináč postavte na něj.

Podívejte se na videu, jak se to dělá krok za krokem:


Další tipy na dekorování terasy najdete v článku: Balkóny a terasy jako z pohádky

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: repro

8.4.2016 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist