Vistárie

vistarie-kvetnata-wisteria-floribunda-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Tato popínavá rostlina dorůstá výšky 6 -8 m. Vistárie kvete od května do června hroznovitým květenstvím v nejrůznějších odstínech bílé, růžové a fialové. Po odkvětu se tvoří plstnaté lusky.

Botanický název Wistera
Kategorie Popínavé rostliny
Čeleď Bobovité
Pěstování Podobně jako jiné druhy bobovitých rostlin i vistárie se dají poměrně snadno vypěstovat ze semen, uložených v dlouhých luscích. Ty zdobí zajímavými tvary stromy ještě dlouho po odkvětu. Smiřte se ale s tím, že poprvé vám vistárie vykvete až tak desetiletá. Když se chcete radovat z květů dříve, raději si kupte z řízku vypěstovanou starší sazenici v zahradnictví. Všechny bobovité, tedy i vistárie, vážou na kořenech dusík, takže rozhodně nepotřebují dusičnatá hnojiva. Pro bohatost a velikost květu je vhodné přihnojovat fosforečnatými hnojivy a hlavně dopřát rostlině dobře propustnou spíše vápenitou úrodnou půdu a slunné nebo polostinné umístění. Vistárie jsou choulostivé na mráz v kořenech i kmeni, proto je před zimou raději obalte jehličím nebo protimrazovou fólií a stejně tak pokryjte i zem v okolí kmene. Vzrostlé stromy mohou omrznout na mladých výhonech, ty pak stačí na jaře odstřihnout, znovu se rozvětví.
Zajímavosti Některé druhy vistárií pocházejí z východu severoamerického kontinentu, jiné z Číny a Japonska.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/rostliny/vistarie-celorocni-ozdoba-domu-nebo-pergoly.html
4.4.2012 6:00
Více o tématu: Bobovité

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist