Vodní stěna dodá okolí domu minimalistický vzhled

Voda v zahradě, ať už v jakékoli podobě je vždycky velkým přínosem. Díky ní nestrádáme ani my lidé, ani rostliny nebo živočichové žijící v naší bezprostřední blízkosti. Možností, jak umístit vodní prvek do zahrady nebo okolí domu je mnoho, většinou tradičních, dnes jsme se však zaměřili na prvek velmi dynamický, trendový a efektní, jedná se o vodní stěny.
shutterstock_236505988-1100x618.jpgCelá galerie 7 Zdroj: shutterstock.com

Vodní stěna je další z možností, jak přinést vodu do vaší zahrady. Kromě jezírek, fontánek, bazénů, vířivek nebo pouhých malých vodních zahrádek v nádobách je to další způsob, jak mít možnost naslouchat uklidňujícímu zvuku padající vody ve svém okolí.

Zahradní fontánky jsou již takovou tradicí, ale vodní zeď dodá vaší zahradě anebo bezprostřednímu okolí vašeho domu zajímavý minimalistický vzhled. Vaší vodní zdi však můžete dodat i zcela přírodní vzhled a to tak, že ji zbudujete z velkých kamenů.

Ale pokud se poohlížíte po modernějším prvku, vyberte instalace se světly a vodními tryskami. Doslova fantasticky vypadá vodní zeď, jejíž základ tvoří zrcadlové pláty, které vyvolávají dojem, že vody je zde mnohem více, než je tomu ve skutečnosti.

Stylově působí i zařazení kusu vodní stěny přímo do bazénu. Pořídíte-li si menší vodní stěnu na terasu přímo k venkovnímu posezení, jistě se tam budete cítit skvěle i v parných letních dnech. Budete mít pocit, že máte malý vodopád přímo za svými zády. Vodní stěna dokáže zajistit stálou vlhkost vzduchu ve svém okolí, takže letní vedra v její blízkosti pro vás budou výrazně snesitelnější.

Více nápadů, jak takovou vodní stěnu vytvořit, aby byla opravdovou okrasou okolního prostředí, vám přinášíme ve fotogalerii tohoto článku.

Text: Zuzana Bohdalová

26.8.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist