shutterstock_1131623183-352x198.jpg

Vonné rostliny – přírodní rostlinné parfémy

Rostliny

Není nad přírodu a vše přirozené, co z ní pochází, takže i přírodní vůně šířící se v našem okolí nás vždy nejvíce potěší a osvěží naši unavenou mysl. Vydejme se tedy nyní na objevnou pouť po aromatických pokojových rostlinách....

Diskuze

10 komentářů

  PhDr. Nádvorníková

  Při svých toulkách po Kavkaze, jsem v jednom údolí v kraji Hobe objevila popínavou levotočivou soliterní rostlinu, jež měla červeno-modré, silně vonící vejcovité květy. Odřízla jsem několik řízků a „propašovala“ jsem je, pod jistým rizikem, do Čech. Kupodivu se doma řízky dobře ujmuly a s úžasem jsem sledovala jejich očividný denní přírůstek. Můj známý, zaměstnanec Botanické zahrady v Praze, tento druh neuměl identifikovat a tuto endemickou rostlinu nazval Nadvornikus occidentalis. Dnes po čtyřech měsících dosahuje výšky téměř šesti metrů a stále roste. Vyzva odborné veřejnosti – ví někdo o jaký druh se jedná?

  Evald Hřibivoj

  Vážená paní doktorko, už 25 let každoročně ze studijních důvodů navštěvuji Kavkaz. Vámi popisovanou rostlinu jsem v kraji Hobe viděl poprvé a naposled, dle mých záznamů z roku 1999. Musím vás ale zklamat. Tuto skutečně endemickou rostlinu jsem pojmenoval Hrivaldus inicialis a po návratu jsem jméno nechal 26.9.1999 patentovat. Prosím, nepoužívejte tento váš název. V opačném případě budu muset soudní cestou vymáhat nápravu. Dr. Evald Hřibivoj, CsC.

  PhDr. Nádvorníková

  Milý pane doktore, se zájmem jsem si přečetla repliku na můj příspěvek. Jsem ale trochu roztrpčena z vaší poslední věty. Kdo jste, aby jste žaloval u soudu ženu, která jenom chtěla přispět do diskuse o popínavých rostlinách? Myslíte si, že vaše ego utrpí, když není po vašem? Je mi líto, že takový neomalenec, jak jste vy, se vydává za odbornou veřejnost. Spíše bych řekla odpornou veřejnost. Na Kavkaz jezdím bezmála 20 let a jen doufám, že vás příští rok v této fantaskní krajině nepotkám. Zkazila bych si celou expedici.

  Evald Hřibivoj

  Krávo.

  Petruška Šustrová

  Tedy pane doktore, to jste se ukázal. Asi to na vás řeknu Aničce Šabatové. Jestli je paní doktorka kráva, vy jste vůl a korunovanej. Jo a že prej smrdím? To je pomluva.

  Pavel Vůně

  Smrdíš, krávo.

  ing. Leone Prčál, Praha 2

  Vážení, vězte, že ta vaše tzv.“ diskuse na odborné téma“ je skutečně ukázkou toho, jak se vědci nemají chovat. Že jste akademicky vzdělaní? Jste pokleslý dobytek. Copak lze v nemuslimské zemi urážet ženu takovým způsobem? a vy, paní Nádvorníková, nevíte asi co je tolerance. Třeba je doktor Hřibivoj postižený a má v hlavě chaos. Buďte smířliví. A ještě k paní Petrušce – jel jsem onehdá v létě tramvají číslo 22 z Míráku a se mnou přistoupila dáma., tedy „dáma“. Poznal jsem v ní Petrušku Šustrovou. Nesmrděla ale páchla jako žumpa na jaře. Já to nepoznal, neboť moje čichové chromozomy po úraze odumřely. Reakce přeplněné tramvaje mě ujistily, že není něco vpořádku. Seděli jsme v prázdné tramvaji sami. Smrdí i když její politické postoje jsou vyvoněné.

  Josef Novák

  To je pravda, co píše ing. Píchal, jel jsem tou dvaadvacítkou a taky jsem přestupoval do vlečňáku. Ještě že tam nejela Nádvorníková, to bych šel raději pěšky.

  Lada Vzteklá

  Dobrý den Vážený pane doktore, toto léto jsem byla s mojí kamarádkou kempovat na Kavkaze. Jelikož bylo vedro a vlhko, v pohorkách se mi trochu zapařila noha a slezla mi kůže. Potkala nás nějaká domorodá žena a když viděla jak kulhám chtěla ránu vidět. Když jí viděla, dala mi nějakou rostlinu s kouskem papírku kde byl její název (Oringitidus Homofulus). Prý ať si s ní ránu mažu a že vše bude rychle zahojené. Měla pravdu již po třech dnech jsem byla schopná bezbolesti chodit. Bohužel se mi tento název rostliny nepodařilo naleznout ani v odborných literaturách. Věřím že máte velké zkušenosti a poradíte mi, kde tuto rostlinu sehnat a jak jí pěstovat. Moc Vám děkuji L. Vzteklá

  Evald Hřibivoj

  Vážená paní Lado, jděte taaky do prdele,

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist