Vyberte si pro bazén to nejlepší zastřešení

Zastřešení bazénu je vhodné nejen kvůli zamezení přístupu k vodě pro domácí zvířectvo či malé děti, ale také může pomoci prodloužit koupací sezónu klidně i o měsíce. Přečtěte si naše rady, jak si vybrat to ideální zastřešení k bazénu.
201128544_2905652906318665_1851933899639988098_n-1100x618.jpg Zdroj: Alupo.cz

Vysokou, nízkou nebo pojízdnou střechu?

Jak je tedy patrné, nechat si udělat stříšku nad koupací plochou není vůbec špatný nápad. Kterou si však zvolit?

Nízké zastřešení

Cenově zajímavé, a přitom dostatečně efektivní je nízké zastřešení bazénu. Nenabízí sice extra prostor, ale za to je to designový skvost vaší zahrady. Zapomeňte ale na dýchánky u vody na lehátku, jelikož pod nízkou střechou může polehávat tak maximálně křeček. Rozhodně však jde o efektivní, a přitom po ekonomické stránce zajímavé řešení.

Vysoké zastřešení

Další možností je vysoké zastřešení, které je samozřejmě dražší. Na druhou stranu ale můžete okupovat prostor i v těsném okolí bazénu, aniž byste se museli plazit. Je to v podstatě taková forma zimní zahrady a vlastně funguje i dosti podobně. Má za úkol udržet ve svých útrobách přijatelné klima i mimo sezónu.

Pojízdné zastřešení

Velice zajímavým řešením je i posuvné zastřešení, které je nejen vysoce praktické, ale také i docela elegantní. Hodně samozřejmě záleží, jakou formu si zvolíte. Dejte si však pozor, abyste měli pro odsunutí střechy dostatečný prostor.

Správná výplň

Zastřešení byste neměli volit pouze podle velikosti a typu, ale také použitého materiálu. Nejčastěji se využívá buďto plná nebo dutinková výplň. Plná je zajímavá hlavně tím, že je skrz ni vidět stejně jako přes sklo. Ovšem je docela drahá, snadno se poškrábe a co je nejdůležitější, není schopna zahřívat vodu tak kvalitně, jako dutinková výplň. Navíc se snadněji udržuje a je o dost levnější. Proto berte raději dutinkovou výplň.

Tloušťka výplně je rozhodující

Rozhodně se nevyplácí pořizovat si střechu z tenkého polykarbonátu. Ten nejenže mnoho nevydrží, ale také se jeho nedostatečná tloušťka negativně projeví na ohřevu vody. Minimální tloušťka zastřešení by měla být alespoň jeden centimetr. Pak bude fungovat k vaší plné spokojenosti.

Kolečka i kolejnice by měly být kvalitní

V případě, že si vyberete pojízdný typ zastřešení, určitě se zaměřte více na kolejnice, respektive na kolečka. Ideálem jsou oboustranné pochozí kolejnice, které nevyčuhují, což mimo jiné znamená i to, že se o ně jen těžko poraníte.

Kolečka by měla být na ložiscích. Jen tak budete mít jistotu, že se po roce nebo i méně nezačnou zadrhávat a tím znesnadňovat otevírání zastřešení. Samozřejmostí pak je, že všechny relevantní součástky by měly být z nerezu.

Zabezpečte bazén zámkem

Máte-li děti, případně domácí zvířata, která volně pobíhají po zahradě, je vhodné pořídit k zastřešení bazénu také zámek. Do zamčeného bazénu se bez násilí nikdo nedostane a vy díky této zdánlivé maličkosti ochráníte své blízké i domácí mazlíčky.

Nevíte si stále rady?

Nezávazně můžete kontaktovat specialisty na zastřešení bazénu – společnost Alupo. Nezávazně vám vypracují návrh ideálního zastřešení, zkonzultují cenu, technické i stavební možnosti. Dozvíte se tak vše potřebné pro správné rozhodnutí.

12.7.2021 1:58| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist