Vybíráme kytici pro nevěstu

Potkala jste tu pravou lásku, chystáte svatbu a k jedné z nejkrásnějších záležitostí při její organizaci je výběr svatební kytice. Každá nevěsta se o svém svatebním dnu těší na spoustu věcí: nádherné šaty, nezapomenutelný obřad, ale určitě i na svou svatební kytici. Proto je velmi důležité, aby si každá nevěsta vybrala opravdu tu pravou kytku vhodnou právě pro ni.
svatebni-kytice_shutterstock_1285147828-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Při výběru květin a tvaru kytice rozhoduje věk nevěsty stejně jako barva, střih a délka svatebních šatů. Drobná a útlá nevěsta by si v žádném případě neměla přát mohutnou kytici, která se klade na předloktí ani kytici z velkých květů. Zvolit by měla spíše kytici menší, nebo kytičku v menší úpravě.

Pro nevěstu vysoké, statné postavy, je vhodná kytice položená na ruku nebo dlouhá kytice s převisem, případně takzvaná anglická kapka.  K tomuto účelu poslouží květy s dlouhými stonky anebo květy jednotlivě nadrátované.  Těžiště kytice by mělo spočívat na ruce nevěsty a jednotlivé květy přes ni viset.

Pro uvázání svatební kytice se dnes mohou použít prakticky všechny druhy květin: růže, gerbery, orchideje, slunečnice, konvalinky, kopretiny, lilie, kaly, frézie.

K tradiční klasice ve svatebních kytkách patří výrazné běloskvoucí kaly, pevně svázané do kytice a ozdobené pouze stuhou a okrasnými špendlíky.

Kulatá svatební kytice z oranžových růží je velice elegantní a originální díky listům kokosu a medvědí trávy, která se proplétá mezi jednotlivé květy.

Neobyčejně něžná a křehká je bílo zelená kytička v netradiční kombinaci konvalinek, frézií a například zeleného karafiátu. Zde je však třeba počítat s tím, že konvalinky jsou sezonní květina, kterou je nutno objednat předem a tomu odpovídá i cena kytice.

Převislá kytice z orchidejí, růžového bramboříku a nádherně vonícího jasmínu je vhodná pro nevěsty vyšší postavy.

Svou oblibu mají mezi nevěstami kytice aranžované do tvaru srdce. Zkušená floristka si s takovou kyticí jistě poradí přesně podle vašeho přání.

Ať už svou svatební kytici budete po svatebním obřadu házet pozadu mezi nezadané ženy anebo si ji doma usušíte na památku, jistě se stane dlouhodobou připomínkou vašeho nejkrásnějšího dne života.

Text: Zuzana Bohdalová

11.4.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist