Vybíráme ryby do zahradního jezírka
8 fotografiíZahradní jezírka
Vodní prvky jsou vždy zajímavým zpestřením zahrady. Voda zpříjemňuje prostředí, ochlazuje vzduch, dává zahradě život v podobě mnoha živočichů, kteří v ní a jejím okolí žijí. A k jezírku neodmyslitelně patří ryby.
Díky za rady, my jsme teďka museli celé jezírko vypustit kalovým čerpadlem (koupili jsme nové odtud: https://www.cerpadlabezstarosti.cz/148-kalova-cerpadla ) a pak ho zase znova napustit, protože se nám v něm začala kazit voda, což by rybičkám moc neprospělo. Teď už v něm máme takové ty čistící rostlinky, takže budeme nasazovat rybky 🙂 Jupí 🙂
Podle mě by bylo nejlepší, kdybych si do zahradního jezírka umístil ryby, které bych si sám ulovil někde v přírodě. Jsem totiž rybář, a tak mě lákají spíše naše domací ruhy jako je třeba kapr. Už jsem si na https://www.zachytame.cz/ četl pár článku o rybách preferujícíh život ve stojatých vodách, takže mám vytipované, které druhy bych tam umístil.
My jsme se rozhodli, že si doma uděláme takovou domácí zoo a tak jsme si nechali udělat na zahrádce právě i jezírko, kde máme krásné rybičky. Nakupovali jsme je z http://domacizoo.cz , kde nám dobře poradili s výběrem i podle toho jak jezírko bude velké 🙂
Myslím, že do našeho malého jezírka- 1 000 litrů na venkově by se hodily nějaké malé rybky z domácího prostředí ze stojatých tůněk, třeba ta slunka. Zatím se mi nepodařilo najít obchod, který je nabízí. Mám se obrátit na rybáře?
Já nechci jezírko, ale vlastní velký rybník, ve kterém bych si choval ryby, které bych pak chytal a jedl. Taková je má představa, ale jestli se to někdy uskuteční dost pochybuji 🙂 . Jeden rybník je ale nedaleko od nás, takže mám možnost, kam jet na ryby 🙂 . Letos jsem konečně zainvestoval do nového prutu, který jsem si objednal z https://www.sportcarp.cz/ a je to s ním úplně jiné chytání 🙂 .
Já od té doby, co jsem začala rybařit mám kompletně jiný vztah k rybám a často mi i přijde jich líto, když bych je měla mít v jezírku. Na druhou stranu je to možná lepší, než aby byly někde jen tak, kde je vyloví nějaký filuta. MImochodem mi manžel kupoval nové kaprové pruty, protože mi chtěl udělat radu. Kdyby někoho zajímalo odkud, tak odsud https://www.azfishing.cz/kaprove-pruty/