Vychytávky do zahrádky

Není pochyb o tom, že si stále více z nás takzvaně ulítává na designových věcičkách a vylepšeních pro naše domovy. Dalo se čekat, že se designová udělátka a dekorace přesunou i do našich zahrad.
kolo-s-kytkama-osazene-kolo-kolo-zahradni-dekorace-dekorace-1100x618.jpgCelá galerie 6 Zdroj: shutterstock.com

Možná, že se mnozí z vás obávají přemrštěných cen designových doplňků do zahrady, ale hned v úvodu vás můžeme uklidnit, že jsme pro vás vybrali tipy, které vaši peněženku nikterak závažně nepotrápí.

Tak třeba pro milovníky psů máme skvělý nápad, jak svému živému čtyřnohému miláčkovi pořídit na zahradu pár voňavých kamarádů. Chce to jen trochu zručnosti a pletivový drát. V každém lepším květinářství by měli být schopni vám z obyčejného pletiva vytvarovat konstrukci do jakékoliv podoby. Pejsek by pro ně neměl být sebemenší problém. Pak už to jen chce mít košík květinek patřičné barvy a trochu trpělivosti a pejsci jsou na světě. No nevypadají krásně? (viz. obrázek 17)

Máte kůlnu plnou údajného starého harampádí? Pokud tam najdete také několik lopat bez násady a k tomu třeba ještě nějaké ty vidle nebo hrábě, není nic snazšího než tyto věci trochu oprášit a udělat z nich něco užitečného. Třeba zahradní nábytek. Vzhledem k použitým materiálům to asi bude chtít kvalitní měkký sedák ale ten pocit že na sebe můžete být hrdí, když dokážete vyrobit takové věci ze starého zahradního harampádí, ten za to stojí.(viz. obrázek 14)

Podobně můžete vykouzlit zahradní zázraky také například ze zbytku kovového plátu. Pakliže jeho kraje svaříte k sobě a zavěsíte na terasu, nebo například za trámy altánu, můžete se tak stát hrdým konstruktérem zahradních houpaček. Nezapomeňte ale zabrousit a zahladit ostré okraje.

Úklid prospěje každé zahradě. Vzpomínáte jak vám maminky kdysi spílaly, že naházet věci na hromadu nic nevyřeší? Tak teď to rozhodně neplatí. Staré gumáky a dlouho nepoužívaná komoda se snadno mohou „naházené na hromadě“ stát překrásným dekoračním truhlíkem plným krásných květin z něhož navíc dýchá melancholická patina.(viz. obrázek 10)

Dalším super tipem do každé zahrady je šikovný trik s trávníkem, který pomocí drátěných kostek, jimiž pokladete pláty trávníku či mechu, můžete vytvořit jakousi 3D šachovnici, která rozhodně udělá dojem nejen na sousedy.(viz. obrázek 1)

Podobnou zelenou nádheru si můžete také zařídit snadno pomocí stálezelené stěny, složené ze starých květináčů všeho druhu. A plody své šikovnosti je nejlépe pozorovat z nějakého neobvyklého zahradního posezení. Ideální jsou dřevěné nebo ratanové kokony, které mohou být i závěsné. Pokud ale nedisponujete dostatečně velkou zahradou a jste rádi, že máte alespoň malou kůlničku, kam uklidit harampádí a zahradní vybavení, pamatujte, že ani tento prostor by neměl být opomenut. Pakliže jej nápaditě natřete barvou, můžete svým důvtipem před sousedy i tak zazářit.

Lucie Sýkorová

17.5.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist