Výzdoba verandy nebo terasy v podzimním duchu – inspirace pro vás

Podzim je v plném proudu a my tak můžeme cítit jeho dech na každém kroku. Je tedy nejvyšší čas zamyslet se nad podzimními dekoracemi pro váš domov a jeho nejbližší okolí včetně zahrady. Zcela jistě využijte dýně, tykve a jinou zeleninu. Při jejich vzájemných kombinacích můžete využívat své vlastní nápady, ale rovněž se inspirovat v naší bohaté fotogalerii u dnešního článku.
osazeni-nadoby-lze-menit-s-rocnim-obdobim-1100x618.jpgCelá galerie 18 Zdroj: Lucie Peukertová

Roztomile působí například velké průhledné vázy vystlané podzimním listím, barevné nádobí, polštáře a plédy. To vše vám pomůže vyzdobit vaši terasu nebo verandu v podzimním stylu a také vás zahřát v tomto chladném období roku. Vytvořte například několik jednoduchých věnců, rámečků nebo svícnů, nazdobte jimi vstupní dveře anebo je rozložte v rohu na terase, uvidíte, že i jednoduchá dekorace maximálně splní svůj účel.

Výzdoba s květinovým základem

Na květinách kvetoucích na podzim jsou doslova fascinující jejich barvy. Setkáváme se s tak širokou paletou od žluté přes oranžovou, růžovou, vínovou, fialovou až po hnědou, lahodících oku tak, že se dají i skvělým způsobem kombinovat. Každý si však může vybrat mezi svými oblíbenými druhy i barvami a tomu uzpůsobit sladění celé venkovní dekorace.

Výzdoba s dýňovým základem

Dýně, tykve a jiná zelenina se mohou stát velmi zajímavou dekorací například doplněné nejrůznějšími květinami, umístěné v rustikálních košících, naskládané do venkovních lamp a lampiček nebo jen tak volně položené na schodech u vchodu do domu. Menší tykvičky, klidně i umělé můžete použít i na dekorování věnců, které zavěsíte na vstupní dveře. Větší dýně můžete naskládat do dřevěných beden vystlaných netkanou textilií nebo režným plátnem.

Výzdoba pomocí luceren

Lucerny jako symbol světla přineseného do pochmurných podzimních dnů k takovýmto dekoracím také neodmyslitelně patří. Pokuste se jich letos shromáždit co nejvíce a udělejte z nich takové malé zátiší s lucernami. Zvlášť efektně budou vypadat u vchodu do domu, kde budou vítat vaše hosty, a kde je navíc můžete kontrolovat, zda hoří a případně v nich častěji vyměňovat svíčky. Nemusí být však jen dekorací samy o sobě, ty větší můžete vyplnit padaným listím nejroztodivnějších barev a přidat do nich několik menších tykví. Vetší tykve postavte k nim a celou výzdobu stačí dokončit květináčem s listopadkami (chryzantémami).

Pokud se rozhodnete vyrobit si takovou podzimní dekoraci na balkon, verandu, terasu nebo stůl v zahradě sami, určitě ušetříte spoustu peněz za jejich nákup a navíc vás taková výzdoba bude dvojnásob těšit. V naší fotogalerii najdete spoustu skvělých nápadů, jak využít květiny, dýně, listí, lucerny a další materiály a věci pro výzdobu vaší terasy nebo patia. Užívejte si a nechte se inspirovat!

Text: Zuzana Bohdalová

23.10.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist