Vyzkoušejte čištění bazénu bez chlóru

Fyzikálně-chemické a mikrobiální ukazatele kvality vody používané v bazénech musí splňovat různé požadavky. Pro ovlivnění kvality vody a její zlepšení se nejčastěji využívá chlór. Chlórování bazénové vody však může mít za následek podráždění pokožky, sliznic, očí a dalších částí těla koupajících se osob. Z vody se navíc uvolňují nepříjemné pachové látky, které znepříjemňují pobyt v bazénu či ve vířivce a s tím spojenou relaxaci. Tomu je však možné účinně zabránit, a to používáním bezchlórové bazénové chemie.
shutterstock_584138668-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

GUAa produkty – revoluce v dezinfekci

Při využívání jedinečné technologie představující doslova revoluci v dezinfekci – produktů GUAa si buďte jisti, že tato vysoce účinná dezinfekce zabrání jak vzniku škodlivých produktových reakcí, tak zvýší pohodu při užívání bazénu či vířivky a navíc zaručí maximální antibakteriální zabezpečení využívané vody. To znamená koupání bez obav. Pro citlivé osoby a alergiky, tak i pro děti a jejich rodiče je to skvělá zpráva.

Není zapotřebí dalších aktivačních činidel

Použijete-li GUAa, není již zapotřebí žádných dalších aktivačních činidel. Voda do bazénů a vířivek ošetřená tímto inovativním přípravkem nepoškodí ani vaši pokožku, ani žádný z materiálů, které s tímto typem bazénové chemie přijdou do styku. Rovněž není třeba se obávat ani negativního vlivu na stálobarevnost materiálů, které s těmito přípravky přijdou do styku. Zároveň se jedná o nekorozivní materiál.

Další výhody bezchlorového čištění

Další výhodou GUAa je to, že velmi účinně brání rozvoji řas v bazénech a bazénové vodě. To pro uživatele znamená, že při případném výskytu nemusí vodu v bazénu přechlórovávat, aby se řas zbavili. Při přechlórování bazénů nesmějí být tato zařízení využívána ke koupání. Tyto nepříjemnosti při používání bezchlórové bazénové chemie GUAa rozhodně majitele bazénů nečekají. Sluneční světlo a teplá voda, případně voda dešťová, jako jedny ze základních příčin vzniku řas, nebudou v tomto případě problémem, budete-li používat chemii bez chlóru.

Použijte oblíbenou vůni

Máte-li vířivou vanu a jediné, co vás při koupeli v ní obtěžuje, je nepříjemný zápach chlóru, který vám brání využívat vaši vířivou intenzivněji a častěji? Řešení tohoto problému je velmi snadné, použijte bezchlórovu chemii pro vířivé vany s přidanou vůní. Jejím používáním zároveň myslíte i na prevenci výskytu případných bakterií či virů ve vodě. Prevence je vždy mnohem jednodušší a ekonomicky výhodnější, než následné odstraňování vzniklých potíží. Navíc do všech typů vířivých van můžete použít pro lepší komfort a příjemný pocit z relaxace různé druhy vonných esencí podle toho, jakou vůni upřednostňujete.

Všestranné použití

Bezchlórová chemie je vhodná jak k využití v bazénech a vířivkách, lze ji též použít v případě zahradních jezírek. Spektrum využití chemie bez chlóru je opravdu široké. Pamatujte, že správnou volbou vhodné bazénové chemie si můžete intenzivněji užívat relaxace a pohody jak v bazénech, tak ve vířivkách.

Text: Zuzana Bohdalová

21.8.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist