Vztyčte na zahradě stan pro děti!

Kdysi měly děti jeden jediný stan - obyčejné "áčko". Dnes si mohou postavit stan, na jaký si vzpomenou - dokonce i podle toho, na co si právě hrají - stan rytířský, vojenský, indiánský nebo třeba královský. Den dětí je právě tady a tak posekejte trávník a postavte s dětmi třeba celé stanové městečko.
stan-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Vyžeňte děti na zahradu a nechte je, aby si stany samy zařídily. Nechte je tam i s kamarády spát po večerním táboráku, grilování nebo dětské oslavě. Věnujte svým potomkům třeba i starý prostorný rodinný stan s předsíní a dvěma ložnicemi, který se už v rodině nepoužívá a nadále to bude jenom stan pro děti. Mohou tak mít na zahradě po celé léto svoje stabilní a zařízené letní sídlo.

Stany holkám a klukům na míru

Romantiku – nejlépe v nějakém tajemném zákoutí zahrady zosobňuje asi nejlépe indiánské típí nebo stan středověký. Ale i malý horolezecký nebo turistický stan stačí klukům ke spokojenosti, když je v něm necháte přespat. V historických stanech si mohou děti přes den hrát a v noci spát. Vybrat můžete velké rytířské kulaté s barevnými dílci (je to větší investice, prodává je od od 25 000 korun firma stany.syta.cz). Drakkaria.cz zase nabízí stan gotický, sehnat se dají i „napoleonské“ režné stany a vojenské  stany okopírované z doby třicetileté války. „Princeznovských“ stanů a dětských plastových hracích stanů pro malé děti je na trhu mnoho – namátkou je prodává licenceonly.cz, babyhit.cz, arabelashop.cz. Využít můžete také půjčovnu stanů (stany.syta.cz) v cenách od 800 korun za víkend. A jestli nevíte, jaký stan koupit, vydejte se na výstavu.

Inspirujte se na Výstavě stanů

TIP: Zavítejte pro inspiraci i nákup na tradiční prodejní výstavu stanů do pražských Holešovic. V Průmyslovém paláci na Výstavišti najdete přes 200 postavených stanů rodinných, turistických a dalších. Určitě na svou zahradu dětem nějaký stan pro děti vyberete. 13. ročník Výstavy stanů zahajuje právě dnes! Otevřeno je sedm dní v týdnu. Více najdete na vystavastanu.cz

TIP: Jednoduchý středověký režný stan pro děti s vnější konstrukcí můžete postavit vy a děti spolu sami. Potřebujete jen dlouhou kulatinu a velkou plachtu, na kterou na kratších stranách přišijte kousky šňůrek s očkem. Dvě a dvě asi dvoumetrové kulatiny šikmo překřižte do véčka (viz. foto) a zafixujte k sobě. Nahoře je pak spojte dlouhou tyčí. Délku stanu určete předem podle toho, jak máte širokou plachtu. Podle toho seřízněte horní tyč a pak přes ni plachtu přehoďte. Na obou koncích u země zajistěte plachtu k zemi pomocí oček a stanových kolíků nebo klacků. Tak vznikne \“áčko\“ bez koncových stěn – jednu stěnu přišijte, použijte plachtu nebo prostěradlo tvaru trojúhelníku. Vchod nechte volný, jen třeba s lehkým závěsem.
O dětské zábavě na zahradě, kterou můžete využít při dětské oslavě nebo připravit na konec školního roku, si přečtěte v článku Nafukovací hrady a domy pro vaše děti.

 

Alena Jansová ​

1.6.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist