Zahrada, kterou si děti zamilují

Každý rodič si již určitě položil otázku, jak své dítko nejvíce potěšit. Trávíte-li s rodinou volné chvíle na zahradě, je velmi důležité ji přizpůsobit nejen vašim, ale hlavně dětským potřebám. Vytvořte zahradu, kterou si děti zamilují.
hriste_shutterstock_691920949-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Jsou-li děti na zahradě rádi a občas vám i pomáhají při pletí, sázení či sbírání popadaného ovoce, zkuste jim vytvořit místo, pro jejich vlastní zahrádku. Věnujte jim část záhonku a několik kousků sazeniček či semínek. Ostatní již nechejte na jejich fantazii. Uvidíte, jak se budou radovat a každý den kontrolovat o kolik jim rostlinky povyrostly. Ale pozor, čtěte  Děti  na zahradě: hleďte na jejich bezpečí

​Vytvořte pro děti bezpečnou a zajímavou zahradu

Jak taková zahrada vypadá? Snažte se dětem vytvořit bezpečnou, ale zároveň i zajímavou zahradu, která jim umožní prozkoumávat neznámé a rozvíjet jejich fantazii. Vyčleňte jim koutek zahrady, kde budou mít svůj zahradní nábytek, skrýš vytvořenou např. pomocí zbylých dřevěných latěk a kousků látky, postavte společně s nimi týpí! Umožněte jim, aby se zde cítili jako v džungli, kde mohou pozorovat hmyz a hrát si na badatele nebo jim připravte prostředí podobné indiánské vesnici.

TIP: Jsou-li děti sportovně založené a odpovídajícího věku, neměl by na zahradě chybět sportovní koutek. Děti ocení zahradní kuželky, fotbalovou branku či stojan s basketbalovým košem.
Další nápady můžete načerpat z příručky s názvem Děti a zahrada, která je nejen bohatě ilustrovaná, ale obsahuje i spoustu tipů a praktických rad, které budou zdrojem inspirace pro každého, kdo má dítě a zahradu. Stejně tak ale můžete zkusit Zahrada pro děti: jaký terén vybrat pro dětské hry

​Zahrada pro děti: zahrada plná atrakcí

Při přeměnách zahrady je nejdůležitější zohlednit věk potomka. Než ratolestem pořídíte různé skluzavky či prolézačky, běžte s nimi do parku a zjistěte, které typy je nejvíce zabaví.
RADA: To co baví dvouleté dítě, dozajista nezaujme to pětileté. Přizpůsobujte proto zahradu „nadčasově“ a pravidelně tak, aby vyžadovala jen drobné změny korespondující s přibývajícím věkem dítěte.

Další informace ve článku Nebezpečí číhající na děti na zahradě

Autor: Markéta Konopová

28.4.2010 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist