Jaké pořídíme dětem dětské pískoviště?

Jaké pořídíme dětem dětské pískoviště?

Zahrada pro děti, vydáno 29. 03. 2010

Léto je sice ještě daleko, ale jakmile teď na jaře sluníčko o sobě dá pořádně vědět, děti chtějí vyrazit na pískoviště. Nebudou přitom muset běžet až na dětské hřiště, stačí jim vyjít jen na zahradu, pokud se urychleně vydáme do obchodu nové pískoviště koupit.

Rostlina dne

Muchovník

Muchovník

Muchovník je opadavá dřevina. My ho řadíme mezi opadavé keře, ve své domovině roste jako menší strom. Obvykle dorůstá...
Jaké pískoviště ale dětem vybrat? Dá se to shrnout čtyřmi slovy: bezpečné, hygienické, pohodlné  zdravé a vkusné. Bezpečné přitom znamená, že se tady dítě nezraní, vybereme (nebo vyrobíme) výrobek nezávadný. Hygienické dětské pískoviště znamená, že si dítě nehraje v infikovaném, špinavém písku. Pohodlné pak znamená, že nebude sedět jen v písku, ale taky se může pohodlně posadit na lavičku pískoviště lemující. Zdravé znamená, že pískoviště bude chráněné před sluncem, zastíněné, děti si nebudou hrát na v plném slunci. A konečně vkusné pískoviště neuráží vkus, není jako příslovečná pěst na oko v jinak hezké zahradě.

Kryt chrání čistotu písku

Samotné dětské pískoviště může vypadat různě. Pro nejmenší jsou na trhu různé plastové výlisky a skořepiny v pestrých barvách. Tvar beruška, autíčko a podobně. Nejelegantnější je ještě tak pískoviště kruhové nebo oválné. Jsou velmi levná a nemají poklop, nedají se zavřít. Samostatně ale můžeme koupit plachtu, ta ovšem musí velmi pevně přilnout, musí být upevněna na gumě nebo rámu. Jinak se dá ale rozhodně  doporučit koupit pískoviště s pevným víkem - a současně také se stříškou chránící dětské hlavy před sluncem.

Jaké pořídíme dětem dětské pískoviště?
Kvalita i estetika zároveň

Nejvyšší estetickou hodnotu a nejvyšší kritéria bezpečnosti splňují kvalitní dřevěná dětská pískoviště z hladce hoblovaného dřeva. Pevné dřevo je pečlivě začištěné, takže nehrozí žádné úlomky, ostré hrany, třísky. Pevný dřevěný kryt chrání písek bezpečně před kočkami a jinými zvířaty, které se na zahradě vyskytnou. Po obvodu pískoviště jsou lavičky.

Kvalitní dřevěné dětské pískoviště je buď lakované nebo vyrobeno bez povrchové úpravy, takže si děti mohou dodatečně zvolit barvu podle přání. Případně lze barvu pískoviště sladit s dalšími dřevěnými prvky kolem; třeba s barvou altánu, plotu, okenic nebo pergoly. Na barevné dotažení pískoviště použijeme vodou ředitelnou ekologicky nezávadnou lazurovací barvu.   

O pískovištích i jiných dětských zábavách čtěte v článku Zábava pro dětské nezmary. Alena Jansová

Foto: Kohoutcentrum, Abaobchod, Zahradní ráj

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

18. 06. 2017 Reagovat
Erika: Hezký článek, my jsme pískoviště kupovali tady: https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/piskoviste a hned tento víkend se nám potvrdilo, že je opravdu pro děti každého věku. Máme to dřevěné, je velmi pevné a dokonce k němu byla i plachta :)
26. 10. 2017 Reagovat
Bára: Zdravím, tak jsme dali na vaši radu a pořídil našim prckům tohleto pískoviště: https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/drevene-piskoviste-s-podlahou-a-vikem-nova-verze-puvodni-t02210-n8gr - nemůžeme si stěžovat! Má dno, takže se dá snadno sklidit do garáže, což jsme ale udělali až teď na zimu, a v létě jsme ho na noc přikrývali přiloženým víkem. Určitě doporučuji!
12. 05. 2010 Reagovat
: Pro své dítě jsem nedávno pískoviště také řešila, nakonec jsem zvolila pískoviště přímo od výrobce - firma www.esg.cz, dodali mi ho do druhého dne, poradili jaké mám vybrat, vřele doporučuji.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha