Nafukovací hrady a domy pro vaše děti

Nafukovací hrady a domy pro vaše děti

Zahrada pro děti, vydáno 05. 05. 2010

Doménou nafukovacích hraček už dávno není jenom horké léto. Ty tam jsou také doby, kdy byl nafukovací jenom míč a pár dalších věcí. V dnešní době už právě na jaře, kdy ještě není teplo na koupání, se děti mohou na zahradě dosyta vyřádit na rozmanitých nafukovacích atrakcích a hrát si s mnoha nafukovacími hračkami a sportovním náčiním.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...
Dneska může být v dětském světě, na hřišti nebo na zahradě nafukovací skoro všechno, když na to přijde. Koupit se dají skluzavky, hrací matrace i celé budovy a to v různých velikostech. Nafukovací předměty zahrnují pestrou škálu využití a dají se rozdělit zhruba na skákadla, domečky, skluzavky a potom sportovní atrakce. A to je nejen nafukovací sportovní náčiní, ale i hřiště, bazén nebo ring - tedy nafukovací je celá sportovní plocha. Na trávníku tak za pár minut - stavba netrvá dlouho - může vyrůst celé nafukovací městečko - domečky, skluzavky, hrady, skákadla, skluzavky, bazénky i sportovní kolbiště. A na to všechny děti nedočkavě čekají - někdo má rád romantiku a tak si užije ve středověkém hradě nebo romantické zámku, jiné sportovně zaměřené děti čeká vyžití ve sportu.
Nafukovací domy, hrady a tak dále...

Podívejme se dnes hlavně na předměty, do kterých se mohou děti schovat. Což je přesně to, co samozřejmě děti nejvíce milují - někam se pěkně zašít, ukrýt se. A největší dobrodružství je prožít v hradu jarní deštík, který buší do střechy. Nafukovací dětské domečky na sebe berou nejroztodivnější podoby. Mimo otevřených konstrukcí vypadajících jako matrace s cimbuřím jsou na trhu uzavřené \"budovy\" v nejrozličnějším provedení -  královský hrad, zámek pro princeznu, kolotoč, jeskyně, parník, stan, košatý strom, chaloupka, auto...
​TIP: Na vyzkoušení si můžete hrady a podobně také pronajmout. Existují firmy, které nafukovací atrakce půjčují. To je také praktické třeba na dětskou narozeninovou oslavu, děti budou mít radost z většího výběru nafukovacích lákadel.
​Postaveno i zbouráno za chvíli

Atrakce se prodávají s kompresorem - takže už za čtyři minuty je bez námahy postaveno. Stačí nafouknout a na světě je nafukovací hrad s bludištěm v jakémkloliv barevném provedení. A když je potřeba, celý hrad se zase dá schovat do krabice. Všechny tyto výrobky pro děti i dospělé musejí splňovat bezpečnostní požadavky, jsou voděodolné a impregnované proti ohni. Každý výrobek má i přesnou konkrétní specifikaci týkající se bezpečnosti, správného zacházení i povolené zátěže: například objekt může být vhodný pro děti od 12 let, kterých na něm může být maximálně 6, vstup bez bot a ostrých předmětů.
Nafukovací hrady a domy pro vaše děti
Koupit nebo i pronajmout

A kam se pro nafukovací atrakce vydat? Pátrání nebude složité: na internetu najdete velké množství firem, které nafukovací objekty prodávají i pronajímají. Současně je pak i servisují, opravují. Inspirujte se třeba na atrakce-nezbeda.cz, hopstejn.cz, nafukovaci-atrakce.cz. Prodejní ceny jsou různé: prolézačku-hada koupíte za pár tisíc v závislosti na velikosti, ale třeba za skákací hrad (4x4 m) můžete dát 40 000 korun, za zastřešený narozeninový nafukovací dort (skákadlo) o velikosti 5x5 metrů kolem 50 tisíc korun. Pronájem atrakcí-skákadel pak zahrnuje dopravu, montáž a demontáž a také obsluhu, která dává pozor zejména na počet dětí na skákadle. Za skákací hrad na neděli tak dáte třeba 6000 až 7000 korun - stačí jen předem na zahradě vybrat vhodný terén.  

O další zábavě pro děti na zahradě čtěte v článku Zahrada, kterou si děti zamilují.

Alena Jansová
Foto:  Nafukovaci-atrakce, Jumpers, Brookstone

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha