Pár nápadů pro dětské hřiště na zahradě

Pár nápadů pro dětské hřiště na zahradě

Zahrada pro děti, vydáno 25. 04. 2010

Pokud máme více místa, tak vedle celých souborů dětských hřišť se skluzavkami a prolézačkami a šplhadly instalujeme další sportoviště, které si s dětmi užijeme také my dospělí. Přitom na některé potřebujme minimum prostoru (koš na trénink basketbalu) na jiné o něco více (stolní tenis) a dalším už musíme vymezit náležitý prostor (minigolf). Podívejem se dnes na první dva.

Rostlina dne

Eustoma (Jícnovka)

Eustoma (Jícnovka)

Eustoma (Jícnovka) je trvalka i letnička. Dosahuje výšky 45 cm a šířky 30 cm. Eustoma má poměrně masivní šedo-zelené...
Dobrý trénink na zahradě: basketbal

Jestli vidíme, že se děti na zahradě začínají nudit, pak musíme dětské hřiště oživit - basketbalový koš nudu spolehlivě zažene. Spouští totiž snad v každém bez rozdílu věku soutěživost a snahu překonávat své rekordy. Koš se využije nejen na trénink, ale zábavnější je to se sourozenci, kamarády nebo rodiči - když si všichni dohromady na zahradě dají soutěž třeba \"Kdo se vícekrát trefí z deseti pokusů\". Dobře plánujeme a koupíme basketbal na míru: koš se síťkou se dá koupit buď samostatně a připevní se šrouby na vhodnou stávající plochu tak vysoko, jak podle stáří dítěte potřebujeme. Případně má koš zadní desku, za kterou se fixuje k podkladu. Anebo koupíme koš samostojný, a třeba i ještě s akrylátovou odraznou plochou. Výšku koše na stojanu můžeme nastavit zhruba od dvou do tří metrů nad zemí.
Pár nápadů pro dětské hřiště na zahradě
TIP: na strom nebo stěnu připevníme dětský boxovací pytel. Chvíle boxování kluky i holky zahřeje, zadýchá a dokonale zbaví přebytečné energie. Boxovací pytle mohou být i nafukovací - to hlavně pro nejmenší děti...
​Stůl na ping pong

Stůl na stolní tenis můžeme zvolit masivní fixní nebo zabudovaný s betonovým podstavcem. Anebo mobilní, který díky podvozku na kolečkách lze umístit na dětské hřiště tam, kam právě potřebujeme. Postavit se přitom dá na jakýkoliv povrch, jako je dlažba, písková plocha nebo trávník. Speciální jištění stůl drží fixně na místě, i když na něj třeba v zápalu hry nalehneme. A pokud nemá dítě nebo my momentálně soupeře, dá se jedna polovina hrací plochy kolmo sklopit, přičemž imituje rány soupeře; vznikne cvičná stěna, na které se dají trénovat odrazy.
​TIP: Míče a míčky

Házení a chytání obecně je velmi důležité pro děti při rozvíjení obratnosti, koordinace pohybů a také síly. Takže by je každé dětské hřiště mělo mít ve velkém výběru. Nesmí chybět uzavíratelná bedna nebo koš skrývající v útrobách míče všeho druhu a velikostí. Od měkkých míčků na líný tenis a pružné hopíky přes míče na přehazovanou, vybíjenou až po fotbalový míč a třeba také i medicinbal.

Dále o dětech na zahradě čtěte v článku Děti a bezpečná zahrada.

Alena Jansová
Foto: rampoline superstore, Funn,archiv autorky

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

24. 11. 2010 Reagovat
Makok: Máme na zahradě boxovací pytel.Náš malej Jirka(6)do nej mlátí jak blázen.Je drobet hyperaktivní dítě a měli jsme problémy s vybítím jeho energie.Pytel nám hodně pomohl.Padne do postele jak zabitej.:)

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha