Vztyčte na zahradě stan pro děti!

Vztyčte na zahradě stan pro děti!

Zahrada pro děti, vydáno 01. 06. 2010

Kdysi měly děti jeden jediný stan - obyčejné "áčko". Dnes si mohou postavit stan, na jaký si vzpomenou - dokonce i podle toho, na co si právě hrají - stan rytířský, vojenský, indiánský nebo třeba královský. Den dětí je právě tady a tak posekejte trávník a postavte s dětmi třeba celé stanové městečko.

Rostlina dne

Ramondie pyrenejská

Ramondie pyrenejská

Zelené listové růžice, na spodní straně obrvené. Podle kultivarů květy buďto tmavě modrofialové (Ramonda myconi) nebo...
Vyžeňte děti na zahradu a nechte je, aby si stany samy zařídily. Nechte je tam i s kamarády spát po večerním táboráku, grilování nebo dětské oslavě. Věnujte svým potomkům třeba i starý prostorný rodinný stan s předsíní a dvěma ložnicemi, který se už v rodině nepoužívá a nadále to bude jenom stan pro děti. Mohou tak mít na zahradě po celé léto svoje stabilní a zařízené letní sídlo.

Stany holkám a klukům na míru

Romantiku - nejlépe v nějakém tajemném zákoutí zahrady zosobňuje asi nejlépe indiánské típí nebo stan středověký. Ale i malý horolezecký nebo turistický stan stačí klukům ke spokojenosti, když je v něm necháte přespat. V historických stanech si mohou děti přes den hrát a v noci spát. Vybrat můžete velké rytířské kulaté s barevnými dílci (je to větší investice, prodává je od od 25 000 korun firma stany.syta.cz). Drakkaria.cz zase nabízí stan gotický, sehnat se dají i \"napoleonské\" režné stany a vojenské  stany okopírované z doby třicetileté války. \"Princeznovských\" stanů a dětských plastových hracích stanů pro malé děti je na trhu mnoho - namátkou je prodává licenceonly.cz, babyhit.cz, arabelashop.cz. Využít můžete také půjčovnu stanů (stany.syta.cz) v cenách od 800 korun za víkend. A jestli nevíte, jaký stan koupit, vydejte se na výstavu.
Vztyčte na zahradě stan pro děti!
Inspirujte se na Výstavě stanů

TIP: Zavítejte pro inspiraci i nákup na tradiční prodejní výstavu stanů do pražských Holešovic. V Průmyslovém paláci na Výstavišti najdete přes 200 postavených stanů rodinných, turistických a dalších. Určitě na svou zahradu dětem nějaký stan pro děti vyberete. 13. ročník Výstavy stanů zahajuje právě dnes! Otevřeno je sedm dní v týdnu. Více najdete na vystavastanu.cz
TIP: Jednoduchý středověký režný stan pro děti s vnější konstrukcí můžete postavit vy a děti spolu sami. Potřebujete jen dlouhou kulatinu a velkou plachtu, na kterou na kratších stranách přišijte kousky šňůrek s očkem. Dvě a dvě asi dvoumetrové kulatiny šikmo překřižte do véčka (viz. foto) a zafixujte k sobě. Nahoře je pak spojte dlouhou tyčí. Délku stanu určete předem podle toho, jak máte širokou plachtu. Podle toho seřízněte horní tyč a pak přes ni plachtu přehoďte. Na obou koncích u země zajistěte plachtu k zemi pomocí oček a stanových kolíků nebo klacků. Tak vznikne \"áčko\" bez koncových stěn - jednu stěnu přišijte, použijte plachtu nebo prostěradlo tvaru trojúhelníku. Vchod nechte volný, jen třeba s lehkým závěsem.
O dětské zábavě na zahradě, kterou můžete využít při dětské oslavě nebo připravit na konec školního roku, si přečtěte v článku Nafukovací hrady a domy pro vaše děti.

Alena Jansová
Foto: CountryTime, Ukateriny, Rainbow country, Chlidrenparty, homeandgarde, waltoncamping, albioncanvas ​

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha